Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bigman13

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ieri mi-sa blocat frana dreaptra fata dupa ce am coborit destul de mult cu masina si am folosit frana des, m-am dus repede la un prieten mecanic, cand am ajuns deja iesea fum din roata Smile, a dat jos rotile si a zis ca s-a blocat etrier-ul (daca am retinut bine).

A curatat acolo ceva pe ambele parti in fata (zicea ca si pe partea dreapta erau probleme), dupa aceea am scos la test masina si parea ca merge bine si nu mai franeaza, insa azi dimineata dupa 18 km de condus cand m-am oprit iarasi am simtit mirosul ala de ars care am simtit ieri, si jeanta era destul de fierbinte, desi nu am simtit ca franeaza masina deloc, orae care o fi problema?

Precizez ca masina a stat 4-5 luni nemiscata in vara anul trecut dar de atunci am facut deja 4000 de km.
  • 5ima

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Schimbati garniturile de la etrier si curata bine acolo. Probabil ca in timp s-au crapat/rupt si i-ti intra praf, ducand la blocarea pistonului
  • vlad ciprian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Eu am un Opel Astra g 2007, si cand am fost cu el la ITP au constatat o diferenta la frane spate...dr tine 50% iar stg 90%...De la ce poate fii aceasta diferenta?La mecanic fusesem cu ea acum 2 luni si era totul ok, dar la Itp, a aparut acea diferenta....VA MULTUMESC
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR