Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cptplanet

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2004

  • Mesaj Privat
felicitari de achizitie kalibrat. am avut si eu bani de turbo dar am luat ca boul orice calibra ca pe vremea aia nu ma pricepeam. dar o sa-mi cumpar un motor C20XE si incet incet il fac turbo. ca am pe cineva foarte bun care stie toate fazele transformarii. nu stiu ce ma fac ca nu e 4x4. aveti vreo sugestie cat de complicata ar fi o conversie?
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
aproape imposibil de adaptat tractiune 4x4 pe alta masina. deci numa tuneri de tuneri au reusit asa ceva. deci tata si mama tuningului din germania ... io zic sa nu incerci. pierdere de bani si timp. pe C20XE se poate pune turbo lejer. sa gasesti o turbina numa. Smile scumpa jucaria
  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Neah, prea greu sa pui 4X4, nu merita.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
pe sasiu de calibra standard, nu poti sa pui 4x4.

la 4x4 e facut altfel sasiu, cu niste arcade pe dedesubt ca sa iti intre si diferentialu si evacuarea, am vazut in niste poze pe un forum din anglia. E complet diferita si suspensia si franarea.. Daca va uitati in germania, la aia care vand piese pe net, de exemplu la amortizoare, vand amotizoare arcuri sport OHNE V6 UND 4x4 TURBO

Smile

si din cat am frecat-o pe clubcalibra.com si cavweb-forums.co.uk, baietii zic ca sunt diferente la piese cam mari intre calibrele 8v/16v simple si cele 4x4
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
asa-i. nu prea poti. mai bine iei un diferential autoblocabil ... da si ala nui ieftin deloc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR