Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai joc este rulmentul, se poate incerca stringerea piulitei din capatul planetarei si poate ai noroc sa nu fie dus rulmentul.
  • gadis

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2009

  • Mesaj Privat
KEDDY a scris:Buna ziua, am nevoie de un sfat daca ma puteti ajuta...cred ca e rulmentul..in mers si cand virez dreapta am un huruit la roata, partea stanga cred.. am ridicat masina pe cric si am miscat de roata, am prins cu mainile de roata in stanga si dreapta..si am vazut ca are un pic de joc, iar am prins de partea de sus si cea de jos a rotii si nu are deloc joc....am invartit cu putere roata si se aude un fashait, rontzait , ca si cum ar freca ceva. Intrebarea este..este de vina rulmentul sau capul planetarei ? eu suspectez rulmentul, dar mi sa mai spus ca poate fi si capul planetarei, si am nevoie de un sfat...sa nu ma apuc de cumparat piese aiurea.... Multumesc anticipat.


Aproape sigur e rulmentul, mai ales daca zgomotul devine proportional cu viteza si/sau apare prin curbe mai pronuntat.
  • Gabor Tiberiu

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
am si eu aceasta problema. de cateva zile persista sunetu.. dar ce e interesant este ca la viteza mare nu se aude.. 100..120
sau in curbe la dreapta nu se aude. rulment ? am vazut ca e cam costisitor
  • Gabor Tiberiu

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2013

  • Mesaj Privat
rezolvat.de vina a fost rulmentul de pe dreapta. costul reparatiei, 258 rulmentul + 50 manopera
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR