Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.
Daca scot bancheta spate oare se poate dormi mai bine decat pe scaune,bineinteles cu mici ajutoare?
Nu de alta dar am dormit de cateva ori pe scaunele lasate pe spate si nu este prea comod.
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Depinde de la caz la caz, intervin multe conditii ... De ex. daca esti suficient de obosit, dormi oricum (chiar si la volan in mers Laughing ). Masina nu e facuta pt. dormit, dar ideea e sa gasesti solutia cat mai comoda pentru tine. La mine e foarte importanta pozitia picioarelor ... nu pot dormi cu ele atarnate.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
eu am calculat asa:
daca scot de tot bancheta, ramane un spatiu de aproximativ 2m x 1m(scaunele din fata impinse maxim in fata)..
am cumparat o saltea pneumatica care are 2,1x1,1 si am compresor care merge la bricheta.....
in 6 minute...se umfla salteaua, si pot dormi lejer, cu tot cu sotie...
lejer inseamna ca daca ma intorc de pe o parte pe alta, trezesc si colega de saltea, se misca si masina, scartie si salteaua...etc..
ca sa fiu sincer, o singura data am avut ocazia sa dorm asa, dar oricum e mai bine decat pe scaunele lasate pe spate.
bafta!
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Stai ! Pai si bancheta unde o scoti ? afara ? sau o lasi acasa inainte sa pleci la drum ?
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cortul si salteaua pneumatica asezate intr-un loc deosebit, pentru mine inseamna un fel de "ca la mama acasa" Very Happy
eu am fost nevoit vara trecuta, din cauza ursilor din zona, sa dorm in masina. pentru ca mi s-a parut incomfortabil sa dorm direct pe scaunele rabatate, am asternut salteaua peste ele si am umflat-o mai slabutz...
este o solutie destul de buna daca nu poti monta cortu din diverse motive... parca e prea greu sa demontezi bancheta...
  • chybryt

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nici eu nu pot dormi pe scaunele din fata oricat de lasate pe spate ar fi, la H-ul meu rabatez banchetele din spate pun o pilota dedesupt si dorm cu picioarele in portbagaj Smile
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Pisboy a scris:Stai ! Pai si bancheta unde o scoti ? afara ? sau o lasi acasa inainte sa pleci la drum ?


da, bancheta o las acasa, daca plec cu gandul sa dorm in masina.....
dar eu am si un fel de portbagaj pe masina, deci as putea-o pune acolo, daca nu exista posibilitatea de hoti in preajma....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR