Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
CD70 navi cu aux in pe gri inchis =600 lei
GID cu rama pentru Astra-H =400 lei
La pachet pentru GID+CD70 = antena GPS bonus.
Modul de telefon cu BT si comenzi vocale =400 lei, microfon original =80 lei, mufa 32 de pini = 40 lei

CristianTM.
  • Matheo27

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Ma puteți ajuta cu un mid omega b 2.0 16v benzina? Seria lui e 90379234. E spart în partea de jos. Cineva a încercat sa îl repare. Mulțumesc.
  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Modul de telefon cu BT si comenzi vocale =400 lei, microfon original =80 lei, mufa 32 de pini = 40 lei


Salut,
Din ce am mai citit, in afara de montaj, mai trebuie si ceva functie activata, care nu merge din opcom, ci numai cu interfata "oficiala". E corect?
Ar trebui sa-mi fac probleme de compatibilitate? Am Astra H, CD30 cu mp3 si aux.
In afara de cele 3 repere si activare mai trebuie sa achizitionez ceva?

Multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pentru modulul de telefon UHP4 iti trebuie un ecran GID sau CID, nu va merge pe TID sau BID, comenzi pe volan (pt comanda vocala daca doresti), o instalare hardware corespunzatoare, Tech2, codul de securitate al masinii si cel al modulului UHP4 daca nu e resetat ( trecut in 'DeliveryMode').

ATENTIE foarte mare la cei cu CD70 Navi. NU toate CD70 navi suporta intrare de telefon. In ultima perioada am intalnit destul de multe care nu suportau intrarea de telefon. Solutia este ALT CD70 Navi care suporta !

CristianTM.
  • octavian2016

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o astra din 2005 cu cd70navi cu ecran mare si vreu sa modific pentru intrare AUX. Ma poate ajuta cineva prin IASI?
  • Mirel B

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! Am o Astra J, 2010 cu CD400. Ma intereseaza daca pot monta o navigatie care sa imi permita sa folosesc si comenzile pe volan, sa imi afiseze si reglajele la clima, etc.
PS: "pot monta" = adica nu eu. Daca se poate monta... Laughing
  • mateicone

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Zafira 2008 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut Cristian imi spui te rog un pret la un CID pentru Opel Zafira B cu cd 70.Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
500€ pe gri inchis. Sistemul cuprinde CID OPC cu rama, cablu RGB, CD70 navi cu intrare de auxiliar momentan fara antena GPS. Daca nu e urgent facem rost +20€

CristianTM.
  • mateicone

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Zafira 2008 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2010

  • Mesaj Privat
am nevoie doar de display ul CID Very Happy
  • Mirel B

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2015

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:500€ pe gri inchis. Sistemul cuprinde CID OPC cu rama, cablu RGB, CD70 navi cu intrare de auxiliar momentan fara antena GPS. Daca nu e urgent facem rost +20€

CristianTM.

Salut! Intrebasem si eu de un sistem de navigatie pentru o Astra J 2010. Am un CD400 si as vrea sa-mi montez o navigatie compatibila care sa-mi permita sa folosesc comenzile de pe volan si sa afiseze si reglajul climei. Ai ceva?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Doar ecranul CID este 300€ pentru Astra-H / Zafira-B

CristianTM

Nu am nimic pentru Astra-j si oricum e mult mai complicat de instalat / programat.
  • Mirel B

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Ok, multumesc!
  • mateicone

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Zafira 2008 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Ok mai adun ceva bani si te contactez, multumesc de raspuns...
  • potos

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 1994 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Consola din bord pentru astra G cu navi si aer conditionat ( nu climatronic ) ...ai ? mersi
  • adrian77

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Bunã seara. As vrea și eu un preț te rog frumos pentru consola cu 6 butoane pentru un opel astra h gtc. Sport, încãlzire 2, marsalier, inchidere și dds. Și un preț pt o masca cu 6 butoane aferenta. Mulțumesc mult și o seara cât mai placuta.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare:
GID (Graphic Info Display) cu afisare pe doua sau trei linii, compatibil cu ambele tipuri de rezervoare A si B sau Zafira-B 2004+ Rama inclusa in pret.
Este fabricat de Siemens-VDO, resetat Tech2, pret = 400 lei
Compatibil cu CD30, CD30 MP3, CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 navi, DVD90 navi, DVD100 navi (varianta pe doua linii)
Compatibil cu CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 navi, DVD90 navi, DVD100 navi (varianta pe trei linii)
Necesita programare pe masina cu ajutorul codului de securitate (de pe car pass) si GM Tech2 sau GM MDI.



CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Vineri 17-22 si Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare buton SPORT pentru Astra-H / Zafira-B. Pret = 150 lei

Pentru a beneficia de functia SPORT a masinii mai intai trebuie sa verificati daca IPC-ul (ceasurile / Instrumentele) suporta functia SPORT, daca nu suporta aceasta poate fi activata daca ajung ceasurile la mine sau sa le schimbati cu unele care suporta (schimbul inseamna cunoasterea codului de securitate a celor doua + modificarea KM afisati in display + sa fie de Europa - LHD) apoi verificarea firelor de legatura intre consola centrala si IPC - pinii 41 si 11. Pentru tot felul de detalii cititi aici --> https://www.clubopel.com/vie...p?p=738417#738417
Nu in ultimul rand verificati daca codul de motor al masinii suporta functie sport sa nu, de exemplu Z17DTL si Z17DTH nu suporta iar Z19DTx sau Z13DTH suporta + altele.
O alta functionalitate a butonul sport este dezactivarea ESP, pentru aceasta trebuie ca masina sa aiba in primul rand ESP, din decodarea seriei VIN sa rezulte functia FX3 PROGRAM DE STABILITATE ELECTRONICÃ sau sa apara indicatorul ESP -->
Nu la toate masinile care au indicatorul aprins la punerea cheii inseamna ca si au ESP, acesta se poate activa in mod fals cu Op-com sau Tech2.
Si cel mai trist este ca NU toate masinile care au ESP din fabrica suporta dezactivare ESP. Aceasta se poate afla doar dupa ce butonul si IPC-ul sunt functionale si programate corect si totul depinde acum de calculatorul de ABS. Sincer nu am gasit o metoda de a afla si nici nu am facut o lista cu care suporta si care nu ...
Pentru orice fel de intrebari, va stau la dispozitie.

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare maneta Cruise Control / Tempomat pentru Astra-H sau Zafira-B. Pret = 150 lei

Pentru activarea manetei aveti nevoie de codul de securitate al masinii (de pe car pass). Activarea se face in ECM, in CIM si in IPC.
Atentie NU toate IPC-urile au led-ul functional
Pentru a face IPC-ul sa aprinda LED-ul de Cruise Control ceasurile trebuie sa ajunga la mine pentru modificarea hard si soft.
Pentru orice fel de intrebari va stau la dispozitie.

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
maneta este noua sau folosita?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare ecran color CID OPC pentru Vectra-C / Signum > 2005
Ecranul vine resetat si gata de programare, are ultima versiune de firmware (suporta sigla OPC / VXR si afisare pe trei linii pentru BC)
Pretul este de 500 lei fara RAMA !
Se poate adauga si navigatia CD70 navi cu intrare de auxiliar in, pret = 600 lei.
In plus este nevoie de cablul RGB = 100 lei si antena GPS bonus + cd cu harta RO 2014/2015 (tot bonus).



CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR