Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
am plecat azi dimineata de la serv cu masina si fiind racoare am dat drumu la caldura putin si a inceput sa bage abur mult pe gaurile de aerisire nu mai vedeam nimic......am oprit si m-am uitat sub plasticul de la stergatoare unde e aeroterma si acolo era uscat. Abur e doar cand dau pe cald pe rece e normal de unde o veni aburu ala
Skip ads

  • cretu-v

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y 17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2006

  • Mesaj Privat
in ultima perioada banuiesc ca ai folosit ac, si s-a format condens pe instalatie , nu este nico p problema stai linistit
  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca ti s-au aburit geamurile si ai aer conditionat pe ea....nu-ti mai face griji
Dca baga abur vizibil.......ca la o mica sauna.......uita-te la caloriferul din masina......daca e spart papa apa din vasul de expansiune.......daca e asa cu mici modificari vezi ca merge calorifer de cielo sau kadett....... second-hand vreo 300.000 lei
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Da drumul la caldura , motorul incalzit , ventilatia in maxim sa usuci instalatia .
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
nu am AC [ din pacate ] dar cred ca caloriferu e pt ca in ultima vreme se cam "duce" apa din vas
PS
cum ajung la calorifer
  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Caloriferul la Vectra A este in interior.....in spatele consolei centrale...sub bord......mai pe romaneste linga pedala de acceleratie - in dreapta ei. Vezi ca are o tavita... si daca e spart trebuie sa gasesti ceva apa pe acolo.
Acum vreo trei ani l-am avut si eu spart cand aveam Vectra...si am cumparat unul de kadett second hand de la un tip care se ocupa cu dezmembrari de Opel (Tel.0722/508.299).
Era cu 500.000 mai ieftin decat unul de Vectra dar trebuie sa faci mici modificari.......In orice caz poate ti-l monteaza tipul de care ti-am vorbit ca sa ai certitudinea ca nu este infundat(caloriferul).....chiar de ar fi asa stai linistit ca ti-l schimba.
Vezi ce pret iti da ....si daca iti convine multa Bafta.....e drept ca eu nu am mai vorbit cu el de 1 an de zile pt ca nu dezmembreaza sau nu dezmembra Omega B.
P.S. Vezi ca daca e spart rau trebuie sa gasesti apa la picioarele soferului sau pasagerului din dreapta....in cazul in care s-a umplut tavita de care-ti vorbeam mai sus.
MULTA BAFTA!
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
m-am uitat acum e ud rau de tot pe acolo pe la pedalier ......am un calorifer de la o vectra 2000 pe care am dezmebrat-o ...............sper sa nu se intample ceva daca merg cu ea asa din militari pana in glina ca acolo e cealalta masina


multumesc pt sfaturi topicul se poate inchide/sterge
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
si mie imi scade apa din vasul de expansiune si din cand in cand patesc la fel !!! odata am iesit pe autostrada si am dat drumu la ventilatie ( fara aer conditionat ) si dintr-o data a intrat in habitaclu ffff mult abur( la inceput m-0am speriat ... crezand ca e fum dar mi-am dat seama repede pentru ca nu avea nici un miros ) .... care a r fi cauza! repet!!!! apa in vas imi scade doar in oras!!!!!
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
daca e abur e spart caloriferu ...........asa a fost la mine. l-am si schimbat foarte usor [ vectra A ]
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR