Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ce sa zic,eu sunt ingrozit de a dreptul,am vazut imaginile de la tv,urasc tv ul in asemenea momente,suntem si noi pe aici trecatori
Skip ads

  • Ghosty

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da nu te mai uita daca nu iti place
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nasol tare ce s-a intamplat acolo! Sad
  • Ghosty

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
stiu ca-i nasol da asta-i viata
Skip ads

  • _irinel_

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
"ghosty" tu ai impresia ca vb cineva cu tine?aici se exprima pareri nu se cer sfaturi!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ghosty, daca nu te intereseaza subiectul, de cetii mortis sa postezi? Te rog sa ocolesti topicul.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu pot sa zic decat sa ne fereasca Cel de Sus! Noi din punct de vedere al organizarii si al mijloacelor de interventie in situatii de urgenta suntem praf.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eee ca sa vedeti oameni buni la cat de increzuti suntem cand ne da Dumnezeu cate o palma .... cam asa se intampla
nu va fie mare mirare pentru ca sfarsitul lumii este aproape si va fi simai rau decat am vazut la tv in japonia
Dumnezeule fii milos cu noi
atat pot sa spun
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Japonezii isi vor reface zonele afectate mai repede decat imi va astupa autoritatile gropile de pe strada mea.
Pacat de vietile celor disparuti si de durerea familiilor lor.
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Socant....
refuz sa ma gandesc ce ar fi daca un asemenea cutremur ar lovi aproape de tara noastra!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Nu pot sa zic decat sa ne fereasca Cel de Sus! Noi din punct de vedere al organizarii si al mijloacelor de interventie in situatii de urgenta suntem praf.


nu suntem deloc praf la capitolul organizare.
suntem INEXISTENTI.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cat de mici suntem pe aceasta planeta!
Niste miscari tectonice generatoare de cutremure de 9-10gr pe Richter, "bine" plasate dpdv geografic ar cauza pierderi colosale (vieti omenesti, creatii ale omului, etc.).

Noi sper ca nu vom fi afectati nicicum de acest cutremur/tsunami, nici rude, nici cunostinte, nici material. Dar sper din tot sufletul sa invatam din ceea ce s-a intamplat acolo, dar mai ales cum se gestioneaza situatia acolo.

N-am nici o strabatere ca japonezii isi vor reveni in cel mai scurt timp. Ei reprezinta societatea cu caracter tare. De urmarit...
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si daca nu i-a daramat total cutremurul, i-a maturat tsunami-ul ... ingrijorator ...
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da ,dar este incredibil ca pierderele au fost provocate de Tsunami.si nu de mii de cladiri daramate.
un mare respect pentru poporul japonez si bineinteles de compasiune.
am avut ocazia sa cunosc doua persoane din Japonia acum vreo 6-7 ani,am ramas marcat Psihic de cata civilizatie si bun simt exista in acest popor.o alta lume .

@DACI bis Very Happy - nu se putea remarca mai potrivita.
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Incredibil cat de bine rezista zgaraie-norii! La noi ar fi suficient unul de 7 grade, nu de 9 grade, ca sa niveleze Romania. Nici nu ne mai gandim la cele aproape 20 de replici de peste 7 grade care au urmat si nici la panica care s-ar creea. Cand vor iesi pirandele si vor incepe sa se dea cu fundul de pamant, sa vedeti atunci replici! Smile
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Nu pot sa zic decat sa ne fereasca Cel de Sus! Noi din punct de vedere al organizarii si al mijloacelor de interventie in situatii de urgenta suntem praf.

Noi suntem in siguranta! Credeti ca avem ceva ce ar putea fi distrus de un cutremur? Guvernantii nostrii au avut grija sa elimine aceste riscuri.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
..................nu mai este nimic de zis.

Este infiorator, este natura dezlantuita impotriva careia nu avem nicio putere. Noi facem parte din ea si ne supunem legilor ei, suntem creatia ei si nu insemnam nimic. Probabil ca in noaptea asta sau poate peste un an, poate zece, vom fi in situatia lor. Atunci vom fi mai uniti ...poate. Poate ca atunci vom avea puterea sa strangem la piept un copil pe care nu-l cunoastem, poate-l vom ajuta sa isi caute parintii sau poate pe copiii nostri ii vor ajuta altii sa ne caute.

poate vom fi mai buni...

..........Dumnezeu sa ajute poporul japonez iar pe noi sa ne apere.
  • chybryt

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Dureros...mai grav este ca la o centrala nucleara nu poate fi racit un reactor inca, nu imi vine sa cred cat de bine organizati si pregatiti sunt pentru asemenea situatie am vazut camere live unde cetatenii stau linistiti fara a intra in panica. Bravo lor si sper sa-si revina cat de repede.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
O prostie sau ceva predictibil?
1. In data de 17.03.2011 luna se apropie cel mai mult pe pamant. Este ceva normal, se numeste perigeu si se intampa din 19 in 19 ani. Fortele de atractie sunt cele mai puternice, si se stie ca mareele sunt cele mai mari in aceasta perioada. La fel se poate intampla si cu magma (cea pe care se misca placile tectonice). Este compusa din metale si atractia gravitationala/magnetica poate avea un efect care sa duca la cutremure.
2. NASA a comunicat ca miercuri au avut loc in soare niste explozii uriase care au atins pamantul ieri (sursa hotnews)
Combinate cele 2 fenomene nu ar putea sa produca o catastrofa intr-un loc care se stia ca are probleme (parca se numeste coasta de foc)?
Personal nu cred in prostii gen maiasi sau Nostradamus sau ca in 2012 o sa fie un cataclism, dar ma gandesc ca 2 fenomene naturale, oricum rare, daca se produc in acelasi timp, pot avea un efect asupra planetei.
Chiar si asa, a doua economie mondiala (cu China nu este inca clar pe ce loc sunt), v-a iesi mult mai puternica, au unde sa-si bage excedentul de bani.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu auzisem ca pe 19 se apropie luna de pamant, si am inteles ca de fiecare data cand s-a apropiat luna de pamant au fost cutremure mari,
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR