Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • cotete72

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Bogdane daca tot ai muncit atita cu schimbatul becurilor ,de ce nu ai incercat sa montezi leduri in locul becurilor,sunt mai rezistente si in plus poti alege orice culoare vrei,se monteaza destul de usor. Bafta multa !
Skip ads

  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
In sfarsit am din nou masina intreaga. Nu mi-am pus leduri pentru ca de 6 ani de cand am masina m-am obisnuit cu bordul si am preferat sa o tin asa cum a fost dintotdeauna. ( poate in viitor o sa am lumina alba in bord care se face rosie odata cu apasarea butonului sport...Insignia..). Ca sa revin la discutie, la mine in timpul inlocuirii becurilor acestora au intervenit toate problemele posibile ( si din cauza lipsei mele de indemanare printre altele) si sincer sa fiu daca as fi putut sa o duc cuiva sa umble si sa rezolve contracost toate problemele avand certitudinea ca nu zgarie si devasteaza bordul, as fi platit fericit. In concluzie se poate schimba acasa orice de prin bord cu indemanare si rabdare ( mai ales a doua oara cand deja esti expert ) , dar cateodata este mai rentabil sa platesti pe cineva de incredere care se pricepe...( ca sa nu bagi motorina de un milion pentru 2 becuri de 1 leu si sa nu stai cu masina desfacuta o saptamana). Multumiri in special colegului Szian care m-a ajutat sa nu-mi pierd rabdarea!
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ciuca Bogdan ma bucur ca ai avut rabdare pîna la capat cu tot si ca ti-am fost de folos cu ceva. Cu grija , rabdare si se rezolva toate !
  • cyp82

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2012

  • Mesaj Privat
buna
stie cineva de unde as putea cumpara becuri din butoanele de la consola ? ( ECO,incalzire in scaune..etc?)pt o vectra b Ms
am citit tutorialele despre cum sa ti le schimbi cu led sa mi le lipesc eu.....dar imi prind urechile Smile
Skip ads

  • Damian Vectra B

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Nu stiu daca s-a vorbit pe aici.. dar atunci cand pun LED-urile cum aflu polaritea bordului.. adica sa nu stau sa nimeresc..
  • gabicoman92

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara am un opel vectra B2 si vreau sa schimb becul de la butonul de recirculare aer din bord nu imi mai lumineaza pictograma ci doar atunci cand e apasat,Cum iese acel buton ca sa nu il stric si ce bec trebuie?Merge de pozitie w5w?
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Acolo 2 becuri mai mici ceva gen led. ALa se dezlipeste din buton . E un pic de lucru. Becuri se gasesc la electonice BEC MARTOR de 12 v . Asa arata becurile
  • Dbogdan107

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2023

  • Mesaj Privat
Salut, mã poți ajuta și pe mine cu niste becuri pentru bord și Mid+ becuri dezaburire, buton avarie și ce mai este pe acolo, numãr telefon 0786885166
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am sunat pe nr de telefon și rãspunde o doamnã care nu știe despre ce este vorba. Vezi cã ai greșit nr de telefon.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR