Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • 2.0-16v

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1993 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Aseara..pe ploaia aia...am tot avut de umblat. AC-ul nu imi mai merge, nu stiu de ce, dar nici nu am avut timp sa merg sa vad despre ce e vorba.
In masina la mine se face un condens..de n-ati vazut. Dar rau...adica..daca stergi geamurile cu orice (servetel, carpa, piele de caprioara, orice), in secunda 2 se fac la loc...dar atat de mult incat se formeaza suvite de apa care curg...asta pe toate geamurile. Aiurea e ca nici nu am mai putut merge, nu mai vedeam nimic.
Am incercat sa dau drumul la ventilatie, putere maxima, recirculare, aer cald, aer rece...nimic...la fel. A trebuit sa stau pana s-a oprit ploaia ca sa pot merge cu geamurile deschise.
AC-ul nu imi merge...eu ma gandeam la filtrul de polen....asta are legatura doar cu aercul conditionat? sau..e folosit si la ventilatia simpla?

Deci nu era abur...sau, ma rog, atat de mult incat.....
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
in primul rand schimba filtrul de polen!

verifica si filtrul de aer sa nu fie ud, sau umed, ca sa nu ai probleme cu motorul.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
2.0-16v a scris: Am incercat sa dau drumul la ventilatie, putere maxima, recirculare, aer cald, aer rece...nimic...la fel. A trebuit sa stau pana s-a oprit ploaia ca sa pot merge cu geamurile deschise.
AC-ul nu imi merge...eu ma gandeam la filtrul de polen....asta are legatura doar cu aercul conditionat? sau..e folosit si la ventilatia simpla?


Pai in primul rand nu mai sta pe recirculare ca se aburesc imediat.Si DA filtrul de polen e folosit si la ventilatia simpla.Vezi ca nu cumva sa fie blocata recircularea la tine.La mine cand nu aveam pus filtrul de polen nu facae asa.
  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca pierzi apa din vasul de expansiune .......vezi sa nu fiecaloriferul spart
Skip ads

  • noro

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: rm valcea
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
garantat
% filtrul de polen
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
si la mine se abureau repede la ploaie ....am schimbat filtrul de polen care era negru si am rezolvat problema
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR