Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • bogdanflorin

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salut!

am nevoie de ajutorul vostru!

poate sa mi spuna si mie cineva care a iesit din tara cu masina, daca trebuie sa fac ceva in mod special? nu stiu, sa-mi verific directia, franele, suspensiile, etc? are sens? de curand am av si o pb cu filtrul de polen. faza e ca nu e masina mea, o sa conduc un opel astra de-al unui prieten. are asta vreo importanta?

plus ca suntem 5 persoane si am vrea sa stam o saptamana. ar trebui sa imi cumpar/inchiriez portbagaj? cat de incomod e sa conduci cu un portbagaj?

app, mergem doar pana in bulgaria, asa ca distanta nu-i una prea mare. am mai auzit tot pe forumuri de cei de la aventuria, i-am contactat si eu pt filtrul de polen, m-au ajutat, dar as vrea si o a doua parere.

mersi Smile
Skip ads

  • davidpitic

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu, pentru ca am vazut ca se mai vorbeste despre ei si pe alte forumuri, Aventuria sunt mai degraba specializati pe parte de inchirieri si vanzari portbagaje, suporti de biciclete, lanturi de iarna, samd. Daca ai fost multumita de ei, mergi tot acolo sa-ti puna portbagajul, desi eu unul mi-as lua portbagaj decat sa-l inchiriez.
  • boris

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Pai ar cam trebui sa faci o verificare a masinii (o revizie ceva) pentru siguranta ta... sa nu te lase masina doamne fereste prin tari straine mai stiu eu ce si sa te coste pe acolo o gramada de bani!
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Proprietarul masinii merge si el? Daca nu, atunci trebuie sa faci cu el o procura notariala ca sa poti iesi din tara cu masina lui. Probabil va trebui si tradusa, nu stiu. Poate vin alti colegi cu detalii.
Cu portbagaj tip barcuta, sau sicriu cum ii mai zic unii, nu e nici o problema, nu incurca deloc. Doar daca ai trapa nu o poti deschide ca te deranjeaza vajaitul acestuia.
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
procura nu trebuie tradusa, in schimb ar fi bine ca pe asigurare sa treci si numele tau ca utilizator pentru a nu fi probleme cu despagubirea in caz de accident.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nici cu asigurarea nu e problema. daca asigurarea nu stipuleaza ca toti conducatorii trebuie trecuti in ea, atunci nu e problema. la urma urmei e sofer de ocazie.
  • dinu m

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salutare all,daca ies cu masina unuia dintre parinti din tara fara a fi prezent mai trebuie acea procura,stiti careva?...va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR