Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
M-am gandit sa deschid acest subiect,in care sa ne impartasim intamplarile din aceasta vara-concediu...
Incep eu...
Inainte de a ma hotara definitiv ce am sa fac vara asta,am cautat o destinatie care sa nu implice foarte multe ore de condus,nu neaparat pt ca n-as face fata,ci doar pt ca nu-mi place sa stau prea mult pe drumuri.Intr-un final m-am gandit si am hotarat sa merg in Grecia(insula Thassos) - 800km din Ploiesti.
Citisem pe forum despre tara vecina,bulgaria,in care politia pur si simplu de abia asteapta sa vada cei 5 euro de la straini.Asa a si fost...la primul filtru de politie m-am usurat de 5 euro,chipurile pt radar.In fine...am mers incet tot drumul pana in Grecia,70-120Km/h,iar la un alt filtru mi-a venit nebunia si n-am mai oprit,i-am dat talpa pt ca stiam ca nu are cum sa vina dupa mine,avand in vedere ca oprise deja alte 2 masini cu numere de RO.Vama greaca,plina...3-4 ore am stat,asteptand.Dupa o analiza a cheltuielilor,am vazut ca cei mai multi bani i-am dat la vama noastra,pe tot felul de taxe aiurite.In grecia,nici un ban...nimic.
Ca sa vb si despre ce am facut in Grecia,pai,am facut de toate - parasutism(tras de o barca),skyjet,ringo,karting,scubadiving...le-am facut pe toate(adunate in jur de 150euro).
La intoarcere,aveam pregatite cateva hartii de 5 euro,pt militienii bulgari...cu gandul sa trec prin tara lor in viteza.Asa am si facut...cum am intrat in Bulgaria,viteza medie cred ca a fost 160km/h Smile....nu stiu cum s-a intamplat minunea,dar nu am fost oprit de nimeni.
Probleme pot spune ca nu am avut deloc cu masina...doar ca la viteza cu care am circulat la intoarcere,mi-a facut "vartej" in rezervor:)...asa ca am tot bagat benzina.In total,in jur de 150 euro si benzina.
Despre drumuri,pot spune ca nu ma asteptam ca Bulgarii sa aiba drumuri atat de bune,cel putin pe drumurile europene si autostrada,mi s-au parut ceva mai bune decat drumurile grecilor.Bulgaria o tara extrem de urata,unde m-am simtit rau pe tot parcursul drumului.In grecia m-am simtit bine si mult mai in siguranta.
Ma bucur ca masina a functionat perfect...singura problema cand am ajuns acasa erau cele cateva miliarde de tantari si muste impregnate pe masina,adunate de pe drum Smile
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pe 1 septembrie plec si eu in Grecia dar In Halkidiki peninsula Sitonia , oras Neos Marmaras, sunt tare curios sa vad daca s-a schimbat ceva de anul trecut ma refer la Bulgaria Question
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu in 7sept plec... to in Sithonia, in Nikitas, la vreo 8 km de Neos Marmara... ar fi fost fain sa mergem impreuna, nu de alta da' la mine o sa fie 'dezvirginarea' cu ocazia asta....prima oara prin Bulgaria Neutral
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Nu ai ce griji sa-ti faci in privinta drumurilor...sunt marcate,dar e bine sa stii si ceva rusa inainte:)
Cert este ca am trecut glont prin bulgaria,si am pus sigurantele in masina tot timpul:)
Distractie placuta...si mergeti cu grija...
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu sunt deja acolo la 7 sept. Zilel aste a venit un coleg de almeu din Gerakini tot de pe Sitonia a spus ca a fost bestial, cu militieni de bulgari a fost mai nasol cu radarele ei nu au ca la noi cu camera au ca niste pistoale si iti arata o viteza care nu stii ca este a ta. Cine spunea ca de cite oriii orea si vroia sa-i amendeze le spunea sa le faca procese verbale ca au bani pe carduri, si eu cred ca asa o sa fac nu le dau nici un euroi chit ca ma va tine mai mult!!!
Nici nu merita sa intre in U.E. odata cu noi,au fost si ramin niste taranoi Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR