Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • spineia

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut!

Ce parere aveti despre navigatia de mai jos? Am gasit-o pe un site din turcia. Este un add-on la cd400, nu inlocuieste unitatea originala si arata diferit fata de ce am mai gasit pe net. Am luat legatura cu ei, costa 250 euro cu tot cu camera.

http://navimaster.net/video.html
Http://navimaster.net/opel.html
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
interesant, ti-au dat ceva specificati? ce OS e ? pastrea fuctionalitatea volanului?
  • spineia

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Are OS WinCE 6.0 si suporta comenzile de pe volan. Mi-au trimis o traducere a manualului in engleza.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salutare colegu, am aruncat o privire pe forumul din Turcia si parerile sunt pozitive mai jos cateva clipuri cu produsul montat
http://www.youtube.com/watc...amp;v=53syka7HDaY
https://www.youtube.com/watch?v=CZ4tgnhQXYY
https://www.youtube.com/watch?v=FvknfOY0HRU
Skip ads

  • spineia

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Merci pentru feedback. Cred ca o sa ma risc, am un prieten care merge la istanbul si mi-l poate aduce. Sper sa se poata monta relativ usor.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu zic totusi sa nu va grabiti cu achizitia acestui model. Daca vreti ceva de calitate, mai asteptati putin si mai strangeti ceva banuti. Deja au inceput sa apara pe piata sisteme dedicate care ruleaza cu sistem Android. Exemplu:
http://edotec.ro/magazin/pr...-dvn-fd-and-ford/
Din ce am citit pe net, sistemele astea cu Android sunt foarte mult superioare celor care folosesc Windows CE. Nici nu vreau sa ma gandesc cate s-ar putea face cu un sistem ce ruleaza sub Android. Asa am o mancarime in portofel de numa-numa.
Doar ca inca nu m-am hotarat daca schimb sau nu masina.
Pentru Astra inca nu am gasit sa fie disponibil modelul asta, dar mai mult ca sigur o sa apara cat de curand.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pai cu android as astepta si eu.....dar cred ca mai dureaza cel putin pana in iarna sa iasa OEM pt astra...

asa de gasit se gasesc dar eu as vrea sa pastrez lookul, nu sa bag un ecranoi in locul butoanelor.

Mi-au raspuns cei de la witson si ziceau ca luna asta ar trebui sa apara pt astra S100 cu procesorr la 1ghz si 512 ram dar din pacate tot win 6.0 CE. asta in conditiile in care pt cruze e deja pe piata de vro 3-4 luni.....deci nu prea cred ca o sa vedem android pe OEM prea curand. Sad(
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
la ce iti trebuie cu procesor si ram mare ca doar acum nu o sa stai in masina sa te joci, pentru celelale functii se descurca si astea de sunt acum pe piata, plus ca exista niste box android cu procesoare de 1,2-1,5 gb care le poti conecta la orice display
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
@burtal, au inaintat si un pret baietii? Very Happy Poate schimba naibii si sunetul ala de la difuzorul pentru semnal, centura, lumini etc, ca ala ma tine pe loc si acum....
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:la ce iti trebuie cu procesor si ram mare ca doar acum nu o sa stai in masina sa te joci, pentru celelale functii se descurca si astea de sunt acum pe piata, plus ca exista niste box android cu procesoare de 1,2-1,5 gb care le poti conecta la orice display


nu am vazut o unitate de asta live ca sa zic asa dar din unele filmulete vazute pe net parea ca unele din ele nu sunt foarte responsive la comenzi adica au delay-uri mai ales cand era prezentata partea de PIP si dual zone . Bine asta poate fi si de la calitatea touch screenului dat nu prea cred ca e fun in trafic daca vrei sa cauti o adresa sa stai sa apesi de 2-3 ori ca sa iti execute comanda.
N-ai de unde sa stii ce softuri mai apar pe viitor Very Happy nu e mai bine sa fii cat mai future proof daca tot dai o caruta de bani?
Multitaskingul va fi mai bun cu mai mullt ram si proc mai rapid: vezi navigatie + muzica sau un dvd la pip etc Smile

poti sa imi dai un link la boxurile alea cu android?

@ poseidon:Nu, n-am intrebat de pret....tin legatura cu cineva din bucuresti care se ocupa cu treburile astea....modelul actual de S60 pe care il are in stoc e vro 20-21 mil banuiesc ca cel nou va fi ceva mai scump.
  • Sorin_cta

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Un model cu android 2.2 Froyo aproximativ 30 mil.
http://www.ca-fi.ru/shop/au...j-700800-detail#1
Instalare
http://www.ca-fi.ru/journal...8-na-opel-astra-j
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
mmm yummy Very Happy gata vreau

arata de 100 de ori mai bine decat win6.0 ce ala iar functionalitatea sigur e mai buna.......cum nu vrei angry birds in masina cum zicea cineva de aici ca nu ii trebe net Smile)) si nu o sa mai stau cu torque pe telefon o sa il pot vedea direct....tare ce mai


din pacate pe site-ul lor oficial nu e nimic de opel Sad http://ca-fi.com/en/

se pare ca au si reprezentat in romania conform siteului....... bine ca mai ceva pana la vara si e timp

iar la urmatoarea masina ICE nu o sa mai fie din 2 bucati ca prea greu se gasesesc astea cu 2
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@burtal
cauta pe siturile alea chinezesti gen Ebay.. dar nu pentru opel sau astra j ci dupa fratele buick
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ok, nu ma grabesc, prefer sa astept sa apara pe la baieti in romania,

ma scuteste de bataile de cap cu vama si alte chestii de genul astea + garantia de 1 an care mie mi se pare importanta la o chinezarie atat de scumpa Very Happy

din ce am inteles de la cineva care se ocupa cu montaj modele 2010 au ceva probleme de compatibilitati din cauza canbuului sau ceva de genul , si prefer sa apara in romania sa ii pot face si proba.
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
nu stiu daca e ok aici, dar am zis sa nu mai deschid inca un topic...cei care au cd400 aveti si fuctie de shuffle la cd/mp3 ? este stresant rau daca nu ar exista...
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Da, are shuffle Smile Apesi pe butonul rotativ mare din mijloc si ai acolo o optiune, shuffle songs.
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@poseidon06: hmmm...merci de info...o sa incerc azi! Smile
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
La melodiile de pe CD/MP3 (tot CD400) exista optiunea de a pune pauza, nu "mute"? Eu am cautat la un moment dat, dar nu am gasit.
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu are funcție de pauzã. Eventual oprești unitatea total și va relua de unde a rãmas.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
S100 pt astra J

http://www.witson.com/en/di...l?proID=101908431

Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR