Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
a folosit cineva solutie antiploaie?ce firma recomandati?cum se comporta dupa 2 luni?isi face efectul?ramane parbrizul murdar cand dati cu stergatoarele?a dat cineva pe geamurile laterale si pe faruri?
Skip ads

  • brautomobile

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2007

  • Mesaj Privat
nika_nica a scris:a folosit cineva solutie antiploaie?ce firma recomandati?cum se comporta dupa 2 luni?isi face efectul?ramane parbrizul murdar cand dati cu stergatoarele?a dat cineva pe geamurile laterale si pe faruri?


Rain X daca il aplici corect (degresat inainte de aplicare) rezista 2-3 luni pe masina.Se gaseste in reteaua Meteor, e in jur de 40 ron flaconul (200-250 ml)
Aquapel te tine 6 luni fara probleme dar e mai scump decat Rain X, e in jur de 40 ron fiola pentru o singura aplicare, cauta pe google sa vezi cine il comercealizeaza.Trebuie respectate cu strictete instructiunile de pe ambalaj in caz contrar poti face mai mult rau in sensul sa nu ai vizibilitate buna sau cand ploua parbrizul devine "gras".Daca le aplici cum trebuie e o placere si un real ajutor in condusul pe timp de ploaie.Eu folosesc Rain x si la un drum de Viena a plouat non stop, am folosit stergatoarele doar sub 80km/h, peste aceasta viteza am circulat cu ele oprite si ploua destul de tare.
Produsele de super market rezista de obicei 2-3 spalari dupa care dispar.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu am luat acum o saptamana Clearview de la ABRO anti rain, am sa il pun inainte de iarna... sunt curios daca e bun la ceva...zice ca nici zapada nu va sta pe geam, dar trebuie aplicat in felul urmator : pe geam curat si uscat, freci tot parbrizul cu o laveta cu un pic de solutie pe ea intrun singur sens circular...dupa uscare freci in sens opus circular,dupa uscare freci cu o laveta umeda pana se face parbrizul perfect transparent... sper sa mearga.


daca tot v-am scris..am iesit in garaj si am facut procedura cu produsul mai sus numit pe luneta...am zis ca si daca face rau...e o portiune mai neimportanta...am sa va tin la curent dupa prima ploaie. (am constatat ca e un fel de grasime defapt...ma asteptam ,sincer)
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
abro am cumparat si eu ieri,am dat 10 lei pe un flacon galben,la 110 km/h am dat cu stergatoarele si pot sa zic ca toata apa s-a dus dupa parbriz instantaneu!la inceput am zis ca nu mai am apa pentru stergatoare!
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nika_nica a scris:[...]pot sa zic ca toata apa s-a dus dupa parbriz instantaneu!

adica ti-a venit intre ochi ? sau cum ?
  • Dany36

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
daca ai dat cu solutia potrivita, de la 80 km/h nu trebuia sa mai dai cu stergatorul, apa se scurgea singura
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cred ca s-a si uscat apa aia de "dupa parbriz" dupa 1 an de zile Smile)
  • pantosdaniel

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Arad
  • Masina: Calibra 1992 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
AJAX glass cleaner, anti-drops; la fiecare iesire pe ploaie Smile , in special pe oglinzi, geamuri si luneta.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am folosit si eu solutia anti rain de la abro,am dat si pe oglinzi si pe geamurile laterale. pe ploaie,destul de puternica mergeam cu 110 km/h fara sa folosesc stergatoarele,geamurile erau curate,foarte tare.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR