Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Video
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,089
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat


Sursa: http://www.hotnews.ro/stiri...-masini-buzau.htm
Skip ads

  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
fara comentarii daca era in america ori era ciuruit ori era la parnaie
  • Adys_m1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Romania...........
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pacat de Vectra .... ca era nevinovata Sad
Skip ads

  • bluetux

  • Mesaje scrise: 1,386
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
n-am inteles de ce vroiau sa-i retina initial ? pentru ca a parcat ilegal? e vreo infractiune asta? nu aveau numarul masinii? sau statul politienesc vroia sa-si arate "muschii"? se fac poze si se trimite amenda acasa. cam multi politisti care n-au ce face...
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Bine i-a facut ca l-a luat pe capota, era si incapatanat si nu vroia as dea la o parte.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cap de creta ajutat de opinia publica sa se faca de cacao .... o sa-l trimita sa numere stiuletii de porumb 3 ani la pod la Maracineni pana o sa invete ca nu era cazu sa faca atata tambalau ,era vorba de o amenda pentru parcat si gata .Ce mai sar in sus sustinatorii prostiei institutionalizate in America te impusca imediat.....pentru o parcare neregulamentara probabil ori daca stranuti. Very Happy
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
nu-l trimite nimeni la maracineni ca nu are nici un motiv
smecherasul nu a vrut sa dea actele pt amenda pt parcare ilegala, politistul local a sunat la rutiera poate alora le arata actele
pana sa vina rutiera, smecherasul a vrut sa fuga dupa ce blocase toata interesctia cu parcarea lui, inclusiv autobuzul
politistul local s-a pus in fata masinii, ca rutiera era si ea blocata fiind strada cu sens unic si veneau pe jos, iar smecherasul l-a luat pe capota. In prealabil ala de fusese pasager in masina, se batuse cu colegul astuia de-l luase pe capota, cu carja(ca avea ceva ghips la picioare)
Reusea bizonul sa scape, daca nu era unul cu un Cayenne care a vazut tot si l-a blocat

concluzia: ultraj si bani la avocati
Skip ads

  • bluetux

  • Mesaje scrise: 1,386
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
omul a parcat ilegal si trebuia amendat nu arestat, retinut, provocat etc.
de asemenea, vroia sa plece nu sa tina strada blocata; politistul local Smile vroia altceva decat sa-l amendeze, probabil sa-si arate muschii...
pt amenda se citeste ce scrie pe placutele cu nr de inmatriculare, se fac poze si se trimite procesul verbal acasa, nu se face circ...
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Bai nu se poate...multi ciumeti in Romania asta...si politia greseste, dar, sa il ei pe capota...!
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Credeti ca individul platea amenda in Marea Britanie?
  • bluetux

  • Mesaje scrise: 1,386
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
asa e procedura in UE; si acolo nu sunt hingheri pe post de politisti.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
bluetux a scris:omul a parcat ilegal si trebuia amendat nu arestat, retinut, provocat etc.
de asemenea, vroia sa plece nu sa tina strada blocata; politistul local Smile vroia altceva decat sa-l amendeze, probabil sa-si arate muschii...
pt amenda se citeste ce scrie pe placutele cu nr de inmatriculare, se fac poze si se trimite procesul verbal acasa, nu se face circ...


politia comunitara nu mai are atributii(de ceva timp, dar se va reglemnta treaba asta) in mun. Buzau de a face poze si trimite amenda de circulatie prin posta. De la acel incident, a intrat in vigoare legea cu politia locala, iar acum prin intermediul acesteia poate da amenzi.
Atunci, pt ca era autobuzul blocat si inca 100 de masini din cauza smecherului, a vrut sa cheme rutiera si sa-l legitimeze(asta era in atributie). Iar bizonul din dreapta a scos carja(ca avea piciorul in ghips) si a inceput sa dea. dealtfel lumea mai avea putin si ii linsa pe smecherasi. Iar amenda in anglia nu platea oricum, pt ca nu a calcat niciodata acolo individul Laughing
  • bluetux

  • Mesaje scrise: 1,386
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
prea mare circ pt o parcare ilegala, o sa urmeze fortele speciale sa-l prinda pe unul in carje ?!? am inteles ca a blocat strada, atunci de ce vroia sa-i imobilizeze masina ? ca sa nu mai circule nimeni si sa fie scandalul si mai mare? i-a luat numarul, anunta rutiera (am aparut telefoane de vreo 150 ani) si il opresc aia, ca de-aia au masini, pistoale si sunt platiti de la buget.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Corect ca nu a calcat pe acolo,tocmai din cauza asta trebuia amendat persoana ce conduce,nu proprietarul masini.
O intamplare adevarata din Ungaria:un smecheras cu BMW a blocat o strada cu sens unic parcand pe stanga.Masinile mici au trecut cumva dar venind un IFA,neavand loc sa treca a blocat circulatia.Pe straduta a intrat si o ambulanta in misiune blocanduse in spatele masinilor.Soferul de IFA a facut loc pana la urma "urcandu-se" pe BMW cu o roata.Ma rog a fost scandal,au venit smecherasi(4 la numar),s-au luat la bataie cu baeti care au coborat din bena Ifei.Peste doua zile parcau tot acolo,de data aceasta cu un Mertan.
Eu zic ca ar cam trebui sa respectam regurile de circulatie,daca avem tupeul sa incalcam legea,sa suportam si consetintele.
Pererea mea.
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ba, cum spuneti voi ca sa il lase sa plece, cand ciobanul, ca nu pot sa ii spun asa, se mai si incapatana si apoi zice ca politistul s-a aruncat in fata masinii... carnetul direct suspendat, in alta tara deja era ciuruit, la noi e fiul lu sulea si de ... isi permite... si nu e singurul caz, o stimabila doamna avocat(daca nu ma insel) sa dea cu q7 ei peste un politist ... ca nu o lasa sa plece ... offf
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
m-ati facut curios. ia sa vad si eu bizonul, desi sunt sigur ca gasesti ca el....

cum zicea cineva, noua ne trebuie legi ca in america...
acolo astuia i se zicea odata sa se dea jos, in secunda doi se scotea pistolul si daca tot nu coopera, ii spargea geamu, il dadea jos si era tarait putin pe asfalt ca sa i se puna catusele si facea putintica puscarie si i se lua si masina (la impound, dar tot platea o caruta sa o scoata).

sa zicem ca americanii sunt prea duri, dar asa ceva nu se intampla in vestul europei, si tot era scos din masina pe branci, incatusat si dus putin la puscarie vreo cateva saptamani (in scandinavia sigur manca puscarie, platea amenda de muncea pentru ea vreo 4-5 luni si eventual era luat si la intrebari pentru numerele de marea britanie si era din nou amendat si il obligau sa imatriculeze masina sau i-o vindea politia).

Iar comunitarul avea dreptul sa-l legitimeze, nu avea dreptul sa-i ceara actele masinii sau permisul, dar buletinul da.
acum sa vedem justitia romana daca il judeca sau nu pentru ultraj si tentativa de omor (caci l-a vazut pe ala ca era in fata masinii, si in cazul asta masina e arma alba).
Eu in locul politistului imi dadeam putin drumu pe jos si urlam ca ma doare piciorul, sa mai si plateaca prostu zile de spitalizare vreo 10-15 ca sa se invete minte....
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
scorpio 18 ..las-o mai incet cu scos pistolu ca handicapatii astia daca primesc dreptul sa foloseasca forta o sa vezi masacre prin tara asta,ei momentan au probleme cu intelegerea si aplicarea textelor simple din lege pana la a dispune de dreptul de viata asupra unui om mai e mult.Scenele din filmele de actiune trebuiesc luate ca atare,viata bate filmu de obicei Very Happy
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mecanik.. atat timp cat eu nu-i pui viata in pericol n-are voie sa scoata pistolul, dar in momentul in care eu nu vreau sa ma dau jos din masina si mai dau si peste el cu masina, desi il vad in fata ei.... merit impuscat.
flacaului aluia i-ar trebui luat putin carnetul caci se pare ca nu stie sa conduca...
maine o sa fie viteaz pe strada cu tine sau pe drumuri nationale si o sa se infiga in tine ca el e smecher...
eu tot is de parere ca macar tasere ar trebui sa le ia la politisti, ca alea sunt neletale..
sa-i sparga geamu, sa-l dea jos si sa-i dea cu taser-ul pana se caca pe el, ca sa se invete minte sa nu mai fie smecher...
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu e vorba sa iau apararea bizonului...dar ca sa poti face uz de forta trebuie
1.Sa stii nu foarte bine legile,ci sa le stii cu punct si virgula.
2.Sa ai o activitate pana la acea data IMPECABILA.
3.Sa vrei sa aplici legea si sa-ti asumi consecintele.
Aceste 3 conditii sant obligatorii si trebuiesc indeplinite simultan ,spun asta in cunostinta de cauza deoarece am fost pus in situatia sa pot decide daca cel din fata mea poate fi ori nu impuscat,acea decizie o iei altfel cu degetul pe tragaci fata de el pe tastatura...parerea mea este ca mai avem de asteptat pana cand vom avea politisti capabili sa reactioneze PROPORTIONAL cu pericolul si sa nu se lase dusi de val ori influentati de galerie.Te rog sa nu iei raspunsul meu drept o provocare la contraziceri ci doar parerea unui om care a trecut prin situatia de a decide in cateva secunde daca trage ori nu ....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Video

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR