Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • clescu

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Cam asa arata,credeti ca mai pot face ceva(fara sa vopsesc toata piesa)?
Skip ads

  • maesterpc

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Cum se poate curata antifonul aprape uscat?
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Daca erai din Ploiesti, iti puteam vopsi eu doar bucatica aceea unde e defecta ( nu tot elementul), fara a ramane patat, matuit in jur.
  • clescu

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Daca.....asta e oricum o sa o bag la vopsit luna viitoare, pentru ca vreau sa ii prelungesc capota peste faruri, schimbat bara fata....mai multe.
Multumesc oricum.
Salut!
Skip ads

  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu sunt curios daca o sa iasa...., sau daca iese fara sa se vada sigur nu v-a rezista mai mult de o luna..., fara suparare...
  • larry76

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2013

  • Mesaj Privat
salut am si eu o prblema la plafon si trebuie sa o vpsesc ,dar nu stiu daca pot sa demontez cele doua rame de plastic din partile laterale Question
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cum sa-ti raspunda cineva, daca nu stie despre ce maisna e vorba, presupun ca e vorba despre masina din semnatura, adica astra g, se dau jos cu grija, sunt prinse in niste clipsuri !
  • larry76

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2013

  • Mesaj Privat
da ,imi cer scuze ,e astra g ,mersi pentru raspuns, le -am dat jos dar, unele clipsuri se rup,adica cateva picioruse de la ei
Skip ads

  • larry76

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2013

  • Mesaj Privat
se gasesc de cumparat aceste clipsuri Question
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sigur ca gasesti..., ai 3 variante, te duci la reprezentanta si le comanzi acolo, nu stiu daca ai sa gasesti, ori te duci la un centru de dezmembrari, ori poate se gaseste un coleg care sa te ajute...
  • larry76

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2013

  • Mesaj Privat
OK! mersi frumos!
  • ARMANDINO

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Rugaminte: un tinichigiu din Bucuresti pt indreptat usor capota + minima reparatie bara (spoiler) fata Opel Corsa. Am CASCO, dar nu vreau sa pierd bonusul (am ajuns deja la 40%) Smile
Skip ads

  • steffy_t

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua , opelul din dotare, astra g caravan an de fabricatie 2000 , m-am trezit cu crapaturi in partea spate la plafon fix pe colturi in ambele parti la caroserie, unde vine haionul. A mai patit cineva asta? Un tinichigiu mi-a zis ca degeaba o sudez ca o sa crape din nou. Va multumesc.


Ultima modificare facuta de steffy_t la Joi 16 Oct, 2014 1:50 pm
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pune si tu o poza, daca crapaturile sunt din cauza ruginii, n-o sa tina sudura...
  • steffy_t

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Am editat postul si am pus pozele, rugina nu se vede deloc.
  • steffy_t

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Nu am rezolvat problema inca, astept si sfatul colegilor de pe forum. Am fost la un service din localitate si au zis ca se sudeaza si nu o sa fie probleme gen crapat sudura mai tarziu. Acum problema e alta, datorita faptului ca am tot amanat interventia si a venit iarna, sunt speriat de calitatea vopselei si a lacului aplicat in perioada rece. Un sfat ar fi de mare ajutor, iar daca cineva a mai patit la fel si a rezolvat problema, rog sa ma lumineze si pe mine. Multam frumos. Smile
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
cunoaste careva in Timisoara un magazin care prepara vopsea dupa cod? Am pe pragurile din partea soferului cateva basicute si vreau sa le elimin. Am cumparat din Bucuresti un tub spray,l-am folosit la partea pasagerului, dar vreau sa evit costurile de transport. Cod Z147.

Multumesc.
  • Luciaan

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut!
Vreau sa imi prelungesc capota peste faruri si vreau sa fac eu asta, sa nu ma duc la vopsitorii sau alte chestii (o cheltuiala in plus). Ma poate ajuta cineva cu niste pasi pe care ar trebui sa-i urmez ? Ca sa sudez prelungirile trebuie sa sudez cu autogen sau merge sudura simpla, cu electrozi? Dupa sudura si chituit trebuie sa-i dau ceva grund ? Merge vopsita cu sprayul ?
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Din pacate rugina a ajuns si la Opelina mea batrana.Vazand ca se umflase rau vopseaua m-am apucat de reparat singurel pt ca preturile la tinichigerie sunt ft piperate si am considerat ca nu se merita deocamdata sa investesc in sudat+schimbat tabla.Zonele afectate nu mi se par de rezistenta si am ales sa repar cu fibra de sticla- rasina,plasa si chit.Am curatat bine zona pana am ajuns la tabla curata,smirgheluit,degresat,apoi am aplicat rasina+plasa si la final am chituit cu un chit bazat pe fibra de sticla.Temperatura la care am lucrat nu a fost tocmai optima,8 gr C.E preferabil sa se lucreze cu materialele astea dupa 20 gr C.A mai ramas sa slefuiesc bine chitul de fibra si sa mai aplic un alt strat foarte fin de chit de finisaj,apoi sa vopsesc,probabil cu sprayul.Se lucreaza ft greu cu chitul de fibra de sticla,este foarte dur.Este o reparatie de moment,insa sper sa ma tina 2-3 ani.Pret materiale 85 lei (din care am folosit jumatate ) si a durat pana acum vreo 3-4 ore. Orice sugestii sunt binevenite.Cateva poze :
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Astazi am reusit sa termin si cu finisajul si vopsitul.M-am cam grabit un pic si nu am finisat foarte bine cu smirghel si de aceea au ramas unele neregularitati.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR