Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare Smile ! Sunt nou pe aici, nu prea am idee despre ce se intampla, dar poate ma ajutati voi in legatura cu o problema. Zilele trecute cand am vrut sa imi incarc instalatia de AC am observat ca am un furtun spart si cand m-am dus sa imi fac o comanda de unul nou. Acolo mi s-a spus ca unul "neoriginal" m-ar costa undeva in jur la 950 lei. Defapt acest furtun este un ansamblu de doua si se vand impreuna! Fac un apel la cei care ma pot ajuta sa il pot gasi second-hand, eventual o informatie de unde credeti ca as putea sa gasesc asa ceva! Va multumesc anticipat!


Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Te duci la o firma care sertizeaza furtune si iti inlocuiesc bucata de furtun. Daca nu, cumperi ansamblul de la dezmembrari.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
LDivora a scris:Te duci la o firma care sertizeaza furtune si iti inlocuiesc bucata de furtun. Daca nu, cumperi ansamblul de la dezmembrari.


Salut! In Tulcea nu sertizeaza nimeni pe aluminiu si nu am idee unde in alta parte as putea sa fac asta. Prin dezmembrari caut (defapt cauta o firma care se ocupa cu asa ceva) de o sapatamana si nu gasesc momentan! Ma poti ajuta cu o adresa ceva in legatura cu sertizarea furtunului....? Ms!
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
suna-ma maine dupa 10 sa vad daca-ti gasesc.
[editat]
pretul mare este din cauza filtrului care este pe una din tevi.
Skip ads

  • tudor-d

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
In Galati cat si im braila sunt firme care se ocupa cu furtune hidraulice, ele iti pot repara sau schimba furtunul, in tulcea nu stiu daca este vre-o firma. Cert este ca in am inlocuit o bucata de furtun fisurata de la o cinducta de AC cu o tiava la una din aceste firme si m-a costat tot in jur de 70 de lei, tiava era pentru un camion dar nu cred ca te-ar ajunge mai mult si pe tine.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
tudor-d a scris:In Galati cat si im braila sunt firme care se ocupa cu furtune hidraulice, ele iti pot repara sau schimba furtunul, in tulcea nu stiu daca este vre-o firma. Cert este ca in am inlocuit o bucata de furtun fisurata de la o cinducta de AC cu o tiava la una din aceste firme si m-a costat tot in jur de 70 de lei, tiava era pentru un camion dar nu cred ca te-ar ajunge mai mult si pe tine.



informatia pe care mi-ai dat-o ar fi foarte buna dar am o nelamurire in ceea ce mi-ai zis tu.la mine ar trebui sertizat furtunul la ambele capete in aluminiu si asta nu stiu daca se face sigur la galati iar tu ai zis ca ti-a inlocuit furtunul cu teava?tot din aluminiu?daca ai putea sa ma ajuti cu un numar de telefon,adresa ,orice ,ar fi super.in tulcea nu sertizeaza in aluminiu,la dezmembrari nu prea gasesc,iar noua costa prea mult.mersi mult.
  • tudor-d

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
adian esp ti-am trimis un MP cu datele cerute, nu le spun aici pentru a nu face reclama.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
tudor-d a scris:adian esp ti-am trimis un MP cu datele cerute, nu le spun aici pentru a nu face reclama.



mersi mult de tot.te tin la curent cu ce voi rezolva.
Skip ads

  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
adrian_esp a scris:
tudor-d a scris:adian esp ti-am trimis un MP cu datele cerute, nu le spun aici pentru a nu face reclama.



mersi mult de tot.te tin la curent cu ce voi rezolva.




Am luat legatura la galati si mi-au spus ca se poate rezolva.sper ca sambata sa o rezolv.mai vorbim.mersi
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
adrian_esp a scris:
adrian_esp a scris:
tudor-d a scris:adian esp ti-am trimis un MP cu datele cerute, nu le spun aici pentru a nu face reclama.



mersi mult de tot.te tin la curent cu ce voi rezolva.




Am luat legatura la galati si mi-au spus ca se poate rezolva.sper ca sambata sa o rezolv.mai vorbim.mersi



salutare!am rezolvat problema.ma ajuns 160 lei.eu zic ca e bine tinand cont ca piesa noua ar costa 900 lei.maine o montez,sper sa fie bine.lucrarea pare a fi super ok.mersi inca o data.mai vorbim.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
adrian_esp a scris:
adrian_esp a scris:
adrian_esp a scris:
tudor-d a scris:adian esp ti-am trimis un MP cu datele cerute, nu le spun aici pentru a nu face reclama.



mersi mult de tot.te tin la curent cu ce voi rezolva.




Am luat legatura la galati si mi-au spus ca se poate rezolva.sper ca sambata sa o rezolv.mai vorbim.mersi



salutare!am rezolvat problema.ma ajuns 160 lei.eu zic ca e bine tinand cont ca piesa noua ar costa 900 lei.maine o montez,sper sa fie bine.lucrarea pare a fi super ok.mersi inca o data.mai vorbim.


Salut.am montat instalatia si e ok.problema ar fi alta .dupa ce am incarcat instalatia cu freon a mers o zi AC-ul si nu vrea sa mai cupleze compresorul.e grav.am inteles ca ar fi foarte scump un altul.sa vad cum o rezolv.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
[editat] a scris:suna-ma maine dupa 10 sa vad daca-ti gasesc.
[editat]
pretul mare este din cauza filtrului care este pe una din tevi.



SALUT MARIUS.Se pare ca am rezolvat o problema si am dat de alta.cred ca m-a lasat compresorul.dupa ce am bagat freon in instalatie a mers o zi si a doua m-a lasat.nu mai cupleaza compresorul.(bazaie vreo 15-20 de secunde si se opreste).nu stiu de ce........oare a obosit? iti pun cateva poze.

Skip ads

  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
vb. la telefon sau pe mess.
da jos compresorul si fa poze din mai multe unghiuri.
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
poate ai radiatorul de ac spart. doar un por sau mai multi, abia se vede cu ochiul liber. insista in zona din dreptul electroventilatorului(trebuie demontat). acolo e mica distanta intre ele(radiator si electroventilator). trebuie schimbat radiatorul(cu unul nou) daca e spart. se mai numeste si condensator.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
marin70 a scris:poate ai radiatorul de ac spart. doar un por sau mai multi, abia se vede cu ochiul liber. insista in zona din dreptul electroventilatorului(trebuie demontat). acolo e mica distanta intre ele(radiator si electroventilator). trebuie schimbat radiatorul(cu unul nou) daca e spart. se mai numeste si condensator.



Salut.vreau sa-ti zic ca radiatorul de freon si ventilatorul le-am schimbat acum o luna (noi).totusi cred ca problema ar fi la compresor.inca nu am reusit sa merg la un service sa vad despre ce e vorba ,dar voi merge si voi afla.
  • adrian_esp

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
[editat] a scris:vb. la telefon sau pe mess.
da jos compresorul si fa poze din mai multe unghiuri.




Salut marius.se pare ca nu mai e nevoie sa dau jos compresorul.am fost azi la service si am descoperit problema.stii ca eu am avut probleme si cu ansamblul de inalta presiune si am fost nevoit sa-l demontez si sa-l montez de vreo 2 ori...... si se pare ca mi-au cedat oringuri-le de la iesire din compresor.fapt pentru care intr-o singura zi s-a golit instalatia de freon.o sa schimb oringuri-le si o sa incarc din nou instalatia.......sper sa fie bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR