Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:Am vorbit cu cei de la Opel si din pacate comanda nu se mai poate modifica/anula Sad

Ti-au dat raspunsul cel mai simplu; in doua zile de la lansarea comenzii nu cred sa nu se poata, mai ales ca le dai mai multi bani.
Tipic pentru Romania. Eu nu m-as lasa. Very Happy
Skip ads

  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Deci la mine in configuratia pe care am postat-o mai sus pretul este de 16480, pret care include 3 prime de casare si reducerea de 5 % pentru cadre MAPN(reducere valabila si pt alte categorii de salariati) + o reducere din partea firmei(care numai stiu exact cat este)
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
am uitat sa specific dealer-ul: RADACINI MOTORS Bucuresti.
Aceeasi problema am avut-o si eu: La firma UNION MOTORS in banii astia luam Insignia Essentia fara NICIUN FEL de optionale, iar la RADACINI, in aceeasi bani am Insignia EDITION+ o gramada de optionale(ma rog, o gramda, cateva, dar macar sunt Smile) )
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
am uitat sa specific un lucru: eu am cumparat aceasta masina impreuna cu cumnatul meu si oferta a fost numai cu conditia de a cumpara doua masini la fel Smile
Daca esti dispus sa comanzi masina din Bucuresti si sa renunti la cei 500 euro avans, lasa-mi un nr de telefon si ne auzim la telefon si o sa ii spunem respectivei doamne de la Opel ca suntem veri, cumnatii, ce vrei tu Smile) si vei beneficia de aceeasi oferta Smile.

Vad ca esti din Prahova, relativ aproape. Dealerul asta se afla pe DN 1, la iesirea din Bucuresti spre Otopeni
Skip ads

  • valyan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Comanda este facuta pe 28.04 si asta ma ingrijoreaza.Maine nu pot face nici o miscare din cauza serviciului dar marti sper sa rezolv treaba asta.Si eu am beneficiat de reducerea pt anumite categorii de salariati si reducerea mea a fost de 10% dupa cum au specificat in contract.Adica pret auto-22450,discount retail-3300,discount special salariat MAI-2245,pret final-16905 in conditiile in care am semnalat ca pachetul essentia pe alte site-uri contine si computer de bord.Am renuntat la el si singura dotare suplimentara fata de pachetul lor este vopseaua metalizata.Daca ies la 16480 cu nivelul tau de echipare renunt la avans,practic as iesi,adunand suma pierduta la aceeasi valoare dar cu ceva dotari demne de luat in seama.Singura problema care ar putea sa apara ar fi recuperarea voucherelor si aproape 3 saptamani pierdute.Mi-ar prinde bine insa daca as putea sa vorbesc cu tine la telefon,am putea discuta mai in detaliu subiectul.Da-mi un sms la nr de tel 0758298722 si te sun eu imediat.
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
S-a mai micsorat putin termenul de livrare. Masina este gata pe 21 IUNIE + inca 4-5 zile transportul Smile
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Inca 10 zile si e gata la fabrica Very Happy
Imi puteti spune si mie cam cat dureaza transportul ? Cei de la reprezentanta au spus ca nu stiu sigur ....poate 4-5 zile, poate o saptamana. La voi cat a durat ? Smile
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Si eu mam intalnit azi cu dealeru si mi-a spus k pe sapt asta care vine pe sf ar putea ajunge masina dak nu pe cealalta sapt la inceput ajunge 100% Very Happy...a mai zis k depinde si de soferu care aduce masinile ...sau cv de genu Smile)
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
In mod normal masina e dusa din germania pe la Gyor, acolo au depozit pentru Romania.
Cel putin la mine asa a fost, dealerul mi-a spus ca odata ajunsa masina la Gyor, functie de cum platesc diferentaei notifica transportatorul care are 3 saptamani la dispozitie sa faca livrarea.
In realitate la mine a fost ceva de genul ca mai aveam de platit 8000; cand masina a fost la dealer, am primit factura am platit restul si apoi am ridicat masina.

Cum aud pe la tv ca vanzarile merg prost, nu stiu daca e sau nu un avantaj(faptul ca sunt putine masini de transportat).
Eu va doresc asteptare usoara pentru cat mai aveti.
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
am achitat suma integrala, de aceea intreb cam cat dureaza transportul, eu ne mai avand de asteptat confirmarea platii Smile
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
crybabyro a scris:In mod normal masina e dusa din germania pe la Gyor, acolo au depozit pentru Romania.
Cel putin la mine asa a fost, dealerul mi-a spus ca odata ajunsa masina la Gyor, functie de cum platesc diferentaei notifica transportatorul care are 3 saptamani la dispozitie sa faca livrarea.
In realitate la mine a fost ceva de genul ca mai aveam de platit 8000; cand masina a fost la dealer, am primit factura am platit restul si apoi am ridicat masina.

Cum aud pe la tv ca vanzarile merg prost, nu stiu daca e sau nu un avantaj(faptul ca sunt putine masini de transportat).
Eu va doresc asteptare usoara pentru cat mai aveti.



Si tie in cate sapt ti-a venit masina de la Gyor ?
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:am achitat suma integrala, de aceea intreb cam cat dureaza transportul, eu ne mai avand de asteptat confirmarea platii Smile


Si ce daca ai platit tot,foarte rau !? Si eu puteam plati tot,daca mi-o dadea pe loc,dar daca tot era cu termen,am dat numai avans si restul cu o zi inaintea livrarii.Se mai folosesc si ei de banii unora....
Skip ads

  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
chivuletz a scris:
crybabyro a scris:In mod normal masina e dusa din germania pe la Gyor, acolo au depozit pentru Romania.
Cel putin la mine asa a fost, dealerul mi-a spus ca odata ajunsa masina la Gyor, functie de cum platesc diferentaei notifica transportatorul care are 3 saptamani la dispozitie sa faca livrarea.
In realitate la mine a fost ceva de genul ca mai aveam de platit 8000; cand masina a fost la dealer, am primit factura am platit restul si apoi am ridicat masina.

Cum aud pe la tv ca vanzarile merg prost, nu stiu daca e sau nu un avantaj(faptul ca sunt putine masini de transportat).
Eu va doresc asteptare usoara pentru cat mai aveti.



Si tie in cate sapt ti-a venit masina de la Gyor ?

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
La mine au fost ceva intarzieri; dupa ce am aflat ca masina e in Gyor nu cred ca a durat o saptamana sa ajunga la Sibiu.
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am auzit ca acest motor este cam "gurmand". Cam cat consuma in regim de oras si de autostrada?
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Daca folosesti functia ,,search'',sau citesti tot topicul de Insignia,gasesti asta :

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=58098

P.S Totusi nu e tardiv de tarziu sa te intrebi acum de consum,dupa ce ai platit masina,inainte nu te-ai putut documenta putin ?
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
nu ma plang de consum, stiam ca, consuma destul de mult, dar vroiam sa stiu exact cat. Masina de zi cu zi mai am, asa ca nu m-ar interesa foarte tare consumul urban, mai mult cel extra-urban ma intereseaza. Cat dewspre topicul pe care mi l-ai aratat, acea masina a ajuns si la un consum de 22l/100 daca citeai tu cu atentie in oras, ceea ce nu cred ca este vreodata posibil
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
crybabyro a scris:Salut.
Dupa doua zile sigur poti schimba setari de la masina.

Crede-ma ca dupa primul drum, am regretat nu atat frana de mana cat cotiera mai lunga.
Uite o poza

sau asta mai bine

Asa arata la mine distanta dintre cotiera si schimbator; M-am obisnuit dar daca era mai lunga cotiera...era mai bine.
LE : acum nu gasesc pe forum dar parca am vazut pe undeva imaginea cu o cotiera lunga; uite ca am gasit, e de pe un
alt forum din jurnal de bord.


Am o intrebare....locul acela liber de langa frana de mana...are cv prostie cu ce sa acoperi locul? sau ramane deschis ? :-s
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:
Am auzit ca acest motor este cam "gurmand". Cam cat consuma in regim de oras si de autostrada?


http://www.spritmonitor.de/...1&powerunit=2



chivuletz a scris:

Am o intrebare....locul acela liber de langa frana de mana...are cv prostie cu ce sa acoperi locul? sau ramane deschis ? :-s


Locul liber de langa frana de mana cu buton (electrica) se acopera cu un plastic slide-in. La frana de mana clasica nu stiu.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
La frana de mana clasica,spatiul ramane neacoperit,de fapt e un suport de pahare,cu un distantier care culiseaza fata-spate si fixeaza paharele sa nu se miste.Pe mine nu ma deranjeaza cotiera ca e scurta, cotul il poti pune pe ea,dar nu poti rezema tot antebratul...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR