Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kosovaru11

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am un vectra din '92 cu motor de 2000-C20NE(nu stiu daca are relevanta motorul) si mi se arde mereu siguranta la inchiderea centralizata.As dori sa mi spuneti de cati amperi trebuie sa fie siguranta (conform cartii tehnice) si in caz ca este un scurt in instalatie unde ar trebui sa caut mai intai.Cand pun o siguranta noua functioneaza putin inchiderea apoi incepe sa se inchida si sa se deschida singura de cateva ori pena se arde siguranta.Cea mai mare am pus-o de 20 a.

te rog ca, pe viitor, sa folosesti titluri mai sugestive. era "Un sfat daca se poate.multumesc ". maiandrei


Ultima modificare facuta de kosovaru11 la Mie 20 Sep, 2006 6:13 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Verifica modulul de la inchidere...sa nu fie un scurt pe integrat.
  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
la mine, la carte scrie ca e de 20A shi ca e sigurantza nr 16; uita-te totushi pe capacul de la cutia de sigurantze - ai acolo o legenda (nu shtiu cat de explicita este);
totushi, schimband sigurantza nu rezolvi problema
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Ar fi bine sa verifici modulul de la inchidere(dupa cum a fost mentionat mai sus) si intrerupatoarele din portiera din stanga(in zona cilindrului de la iala),iar daca sunt in regula sa te uiti la cabluri daca nu sunt fisurate sau daca nu fac scurt pe undeva.
Modulul il gasesti in partea dreapta,sub bord,intre aripa si difuzorul din usa,sub plasticul in forma de "L"(oarecum)
Skip ads

  • costin.gr

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Verifica si firele care duc in usa(care ies din praguri sau din stalpi).Sunt mai expuse cele de la usile din spate,asa mi s-a intamplat in urma cu ceva vreme.Chiar daca nu se vede in mod evident nimic suspect,pot fi roase un pic,un fir strangulat etc....Succes!
  • kosovaru11

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
se pare ca totusi e siguranta nr 17...e si desenata o poza cu niste usi.ai putea sa-mi spui de cati amperi e siguranta 17?
  • costin.gr

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2005

  • Mesaj Privat
De ce nu? 20A
  • kosovaru11

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am verificat (impreuna cu un electrican binenteles,mai mult el) modulul de la inchiderea centralizata si se pare ca e ok.apoi am desfacut toate fetele de usi precum si traseele de cabluri din praguri si din usi si firele sunt bine.Nu stiu ce naiba sa i mai fac.De precizat ca toate astea le-am facut la un atelier aici in pristine(kosovo).Sper sa fie mai priceputi romanasii nostri.
  • ?opel

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: ARAD
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
deschide porbagaju si vezi ca ai niste fire rupte care duc in haion
alea fac scurt .
  • kosovaru11

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
te rog ca, pe viitor, sa folosesti titluri mai sugestive. era "Un sfat daca se poate.multumesc ". maiandrei[/quote]

Nici nu mi dau seama ce naiba am facut de am schimbat titlul.azi cand am intrat cautam "un sfat...".Scuze.Am si rezolvat problema.era la portbagaj un scurt.Multumesc tuturor
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR