Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • corbul5

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Kadett 1991 tipul C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
buna .... seara la toti utilizatorii forumului ! ma confrunt cu o problema de cateva zile si nu prea gasesc rezolvarea . asa ca am apelat la voi. Spesr sa ma ajutati! deci : am un opel kadett din '91 motor de 1,4 i "C 14 NZ" Pe masina am montata si instalatie de GPL ! de ceva timp nu mai trage in sarcina. pe drum drept merge (brici) dar cand ( da de greu) , la panta nu mai vrea ! puturoasa tare . ce poate sa fie ? sa fie catalizatorul ? sonda lambda ? sau sa fie de palmanul de la gpl ? voi ati mai intalnit probleme in acest fel ? ma batea gandul sa pun un motor de cielo...... dar am inteles ca ar consuma cam mult. multumesc de ajutor si astept sugestii ! o seara buna !
  • Mihaly Laszlo

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
filtru de benzina cand a fost schimbat ? sa umblat recent la pompa de benzina ?
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Verifica pompa de benzina si eu asa am patit nu mai tragea masina si dadea in nas cand aceleram, am scos pompa de benzina si sita era asa murdara era de statea benzina in el si mai era si o bucatica de furtun ce inbina pompa cu teava, si furtunu acela era foarte moale si la presiune se dilata, am schimbat furtunu acela micut si am curatat sita si acuma merge foarte bine si trage calumea si nu mai da in nas la accelerati. Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR