Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • tetelica

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Va salut!
Mi-am ,,tras"un vectra din '96 si trebuie sa-i fac toaleta.E adusa din Germania in decembrie si are 146.000.Am fost la un tester si nenea ala mi-a zis sa-i schimb uleiul,filtrul,bujiile,filtru aer,filtru benzina,aditiv de pus in benzina.Nu mi-a pomenit nimic de distributie si as vrea sa va-ntreb daca ar fi cazul.E pe curea distributia.De asemenea,mi-a zis sa-i schimb sonda lamda,altii mi-au spus doar s-o curat.As opta pentru a doua varianta,evident.Nu costa,, decat" 500 Ron.As mai putea amana schimbarea ei?De asemenea as schimba butucul usii.As putea avea incredere in unul de la dezmembrari?Ma poate cineva ajuta cu un manual (format electronic)in limba romana?Mersi anticipat...
  • B79KHR

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dar nenea ala nu ti-a zis ce tip de motor ti-ai tras? nu ti-a dat mai multe indicatii despre masina? distributia ar trebui schimbata deoarece nu sti cand a fost inainte schimbata in legatura cu butucul foloseste functia cauta si cu siguranta vei gasi un topic care are legatura cu ce doresti tu sa afli
  • tetelica

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
e vectra 1,6.Da'ca sa schimb distributia,ma cam seaca la buzunar,nu?Cu un manual nu ma poate ajuta nimeni?
  • scorpio_dorin

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
eu ce-am vazut pe net e undeva la 250lei distributia completa si te mai costa manopera
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR