Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Rezervorul de lichid servodirectie este alungit (conic) pentru sistemul ZF si tesit pentru sistemul TRW.
Pentru sistem TRW:
GM 1603643
Pentru sistem ZF:
GM 1603357 - cu exceptia IDS+
GM 1603359 - pentru IDS+


este raspunsul de mai sus al lui maiandrei. deci trebuie sa vezi ce tip de borcan ai si iti vei da seama ce sistem ai. La un magazin serios pe baza seriei de caroserie iti spune exact ce ai...
  • crystian01

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Sunt si eu in situatia de a schimba bieletele (destul de urgent - trancane urat) si nu stiu cu care sistem de directie este echipata. M-am uitat atat pe capac (si in exterior si in interior) cat si pe borcan, insa nu am gasit nici un cod si nimic altceva. Cum pot afla altfel ce sistem de directie are?

Multumesc anticipat si va doresc o seara buna!
  • Adi DTM

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am descoperit o mica problema: am comandat un capat de bara , si prin nu stiu ce eroare sau neglijenta a fost adus si montat pe masina din dotare ( astra h, serie W0LOAHL3562111288 ), care din ce stiu are caseta ZF, un capat de bara pentru caseta TRW.
Din discutia cu baiatul de la magazinul de piese auto, am aflat ca singura diferenta intre cele doua capete de bara ar fi ca cel pentru echipare ZF este mai lung cu 2 mm.
Ce probleme ar putea sa apara si ce ar trebui sa fac, deoarece trebuie sa-l schimb si pe celalalt?

Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR