Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • catalinboieras@yahoo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Vã rog frumos cine are manualul de utilizare la un Opel Astra G Caravan 2007 benzina.Multumesc anticipat.
Skip ads

  • ovydiub

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Vã rog trimiteți și mie manualul de reparatii pentru astra classic, motor z14xep, fabricatie 2008 sau un link unde îl gasesc. ovydiub@yahoo.com. Mulțumesc.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
https://www.opel.ro/owners/manuals.html
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Alea sunt numai manuale de utilizator, nu sunt de service.
@ovydiub, eu am unul in romana, de "Astra H si Zafira B", dar cred ca e prea mare ca sa-l pot trimite pe yahoo mail. Colegul bibu avea si trimitea manuale, dar nu-l mai vad pe aici.
Incerc sa ti-l trimit...poate pe rapidshare(?)
PS: are 200MB
PS2: ti l-am trimis prin wetransfere.Se autosterge dupa 7 zile. Spor la treaba! Smile
Skip ads

  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
http://www.hoinareala.eu/ma...NoRestriction.pdf
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Corect, greseala mea! Nu am fost atent la ceea ce a solicitat! Scuze.
  • HVali543

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua, sunt proaspãt posesor de Opel Astra H 2006, motor 1.6 Ecotec benzina Z16XEP, cutie automata. Va rog sa îmi trimiteti, daca este posibil, manualul de utilizare și cel de reparatii pentru mașinã. Am cãutat pe net, dar la Opel gãsesc doar începând cu MY9, ceea ce nu cred cã ma ajuta. Mulțumesc mult. Adresa de mail este hollosivali@gmail.com.
  • HVali543

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Voi reveni cu detalii despre mașinã, ieri am cumparat-o, din pãcate nu am apucat sa o explorez prea mult,când ajung acasã e întuneric😭. Asa, de început, am un bec de poziție de schimbat, trebuie sa cumpãr capace pentru acoperirea acelor zone unde se monteazã portbagajul, pe plafonul mașinii. Am ieșit asearã un pic cu ea, schimba frumos, face cãldurã de te scoate din mașinã...Am luat-o pentru sotie, cã mașina a doua, a insistat pentru cutie automata. Dar îmi place și mie automata😀, deși nu am mai condus pânã acum o mașinã cu cutie automata. Știu, Easytronic e semi-automata, dar e o invenție tare.
Skip ads

  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Acum 2 zile i-am trimis lui ovydiub (din Iasi) manualul de reparatii prin "WeTransfer" si vad ca inca nu l-a descarcat. Peste 5 zile se sterge automat. Iti trimit si tie link-ul (pe email) si sper sa-l poti descarca. Sa ma anunti daca ai reusit.
Manual de utilizare se gaseste. Vezi la ce a pus colegul taxi43edy. In manual sunt date toate variantele, unele mai sofisticate, dar citesti doar ce te intereseaza.
Despre cutiile automate EasyTronic, am auzit (pe forum) lucruri nu prea bune, dar sa dea domnu' sa n-ai probleme. Smile cauta pe forum despre ele, erau pe Corsa. Poate pe Astra or fi altfel.
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@HVali543 Ai mail.
@danpet, link-ul dat e pentru Astra G si Zafira A (parca)
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Scuze, ai dreptate. Eu am incurcat (confundat) postarile. Asta e link-ul pentru manuale de utilizare de Astra H:
sebage a scris:https://www.opel.ro/owners/manuals.html

  • HVali543

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Vã mulțumesc mult. Da, am citit și eu tot felul de lucruri, nu toate plãcute, despre Easytronic. Dar am citit de asemenea și despre DSG, Tiptronic...Din cate am inteles, cutia automata clasica, cu convertizor, ar fi cea mai fiabila. Dar în final, cel puțin la mașinile sh, depinde cum a fost îngrijitã mașina, cum s-au fãcut schimburile, etc. Sincer, am avut emoții legate de cutia automata, citind pe net tot felul de materiale, dar pânã la urmã am fãcut pasul. In fond, se strica uneori și cutia manuala.
PS: Am reușit sã cobor fișierul de pe wetransfer fara probleme.
Skip ads

  • HVali543

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Buna, am revenit cu ceva noutãți.Am înmatriculat masina, acum urmeazã sã schimb distribuția, uleiul, filtrele, într-o primã fazã, urmând sã mai schimb bujiile(sunt cam afumate, se presupune cã au vreo 5 ani de serviciu😀), plãcuțele de frânã (sunt groase dar cam vechi și nu fac treabã așa cum ar trebui) și uleiul la Easytronic. Și aș mai vrea sa ii fac și o calibrare a cutiei, am înțeles cã face minuni. Amu mã chinui sa vad cum funcționeazã instalația de spãlare a farurilor, am citit cã dacã țin vreo 5 secunde apãsat pe maneta de acționare a ștergãtoarelor ar trebui sã acționeze și spãlarea farurilor, cu farurile aprinse, desigur. Dar azi am ajuns cam târziu acasã și oricât m-ar roade curiozitatea, am mâncat și nu îmi mai vine sa ies afara😀. Vã mulțumesc pentru ajutor și va doresc un weekend frumos.
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Aveți cumva manualul de întreținere și reparații de la Astra G 1.4 benzinã?
Mulțumesc



MODEL: Astra G 1.4
  • reluf16

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Îl am în format PDF în calculator. Dã-mi adresa de e-mail si încerc sã ti-l trimit. Sper sã nu fie prea mare.
  • ide1

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Aveți cumva manualul de întreținere și reparații de la Astra G din 2007 Z17DTL?
Mulțumesc
  • SStoica892

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salutare! Caut si eu un manual de reparatii pentru Astra J sau Chevy Cruze care sa contina si A14NET! Multumesc din suflet!
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
reluf16 a scris:Salut. Îl am în format PDF în calculator. Dã-mi adresa de e-mail si încerc sã ti-l trimit. Sper sã nu fie prea mare.

Salut. adresa este mihaif.dinu@gmail.com
Îți mulțumesc frumos.
  • Dmihalache2

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Salut!Aveți cumva manualul de intretinere și reparații pentru Astra g 2002 1.6 8v, z16se? Multumesc frumos! Adresa email dorianmihalache79@gmail.com.
  • danutz43

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Deva
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Salut are cineva manualul pentru Astrag 1.7 dti 16 v y17dt. Mulțumesc anticipat adresa de mail este daniel_blue92@yahoo.com
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR