Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
chybryt a scris: asa ca va zic clar o masina din 2006 nu are cum sa aiba sub 150.000 km cum mint cu nerusinare unii.


Dragos

"" Sunt masinii si din 2009 cu 250.000 de km care fac taxi si risti sa iei una din asta "NOUA" . Daca nu te pricepi e bine sa iei din Romania una cumparata din RO la prim proprietar ca sigur e mai buna decat o straineza din asta. ""

Perfect de acord cu voi !

@ Astra.H , cumparale-le tu pe toate cu 300.000 km, poate sa mearga si super perfect cu toate pietrele la ea. Pentru mine o masina SH e una sub 100k si 3-4 ani vechime maxim !
Skip ads

  • Sebi_b

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Gata, mi-am luat un Astra H 1,7 CDTI 101 CP din 2006 din Romania. Am facut deja 1000 km cu ea si s-a comportat bine. Mici probleme de genul filtru de ulei si de aer cam infundate, dar astea oricum se schimba.

Urmatoarea problema, inscrierea. Stiti cumva ce acte trebuiesc inafara de CIV, talon si RCA?

Aaa ... si un service ok calitate/pret pt Opel in Bucuresti?
  • piolet

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
felicitari.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@sebi_b, mai ai nevoie de factura ( sau contract de vanzare cumparare ) cu care ai cumparat masina si de fisa de inmatriculare cu stampila de la "finante" care certifica plata impozitului pe masina.
In Bucuresti poti merge la service-ul colegului @maiandrei. Date de contact gasesti la sectiunea "publicitate". Succes.

P.S. Felicitari pentru achizite Wink
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pentru cei cu "sange in instalatie" si cunostiinte in mecanica, mentionez targurile de masini de sambata dimineata, unde masinile de samsar rus/turc stau cot la cot cu cele ale pensionarilor nemti (pensionari pe bune Cool )
Trebuie doar sa deschizi ochii Laughing BINE DE TOT Exclamation
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:
In Bucuresti poti merge la service-ul colegului @maiandrei. Date de contact gasesti la sectiunea "publicitate". Succes.


Recomand si eu cu drag acel service !

Felicitari pentru achizite , millioaneeee de km fara probleme ! Smile
  • Sebi_b

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc tuturor de urari, voi pune poze in curand cu ea.
Am vazut pe mai multe masini "semnatura" lui maiandrei si cu siguranta voi merge la el acum, mai ales ca e recomandat de voi, chiar daca e departe de mine.
  • sqryn

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
felicitari si asteptam pozele. cat mai multi km fara probleme!
Skip ads

  • adutu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 y17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut

Ma faceti sa fiu suspicios in privinta km reali ai masinii mele pe care am cumparat-o de la o persoana care se ocupa cu adusul de masini din Germania(cunostinta comuna).
Masina este inmatriculata in germania din ianuarie 2008 si adusa in Ro in iulie 2011 cand am intrat eu in posesia ei.
Acum masina are 157 000 km si cu un tester (obd cred) arata cam aceiasi km la motor dupa cum mi-a explicat domnul cu instrumentul, acum nu cunosc cat de relevant poate fi in aflarea km reali ai masinii, dar dupa spusele voastre sa inteleg ca si cele de 2009 pot depasi km pe care ii are masina mea acum? asta ma face sa ma gandesc de doua ori daca km sunt reali Smile.
In general masina arata bine si nu pare a fi foarte folosita dar se vad urmele de pietricele pe capota masinii si pe parbriz nu suficiente cat sa deranjeze,altfel luam una noua. Acum trag si eu sperante, dupa cum si altii spun, sa nu imi pice piese importante de pe la motor(datorita uzurii excesive din Germania).
Dupa cum am mai citit cumpararea unei masin SH este o "loterie"
P.S. Nu imi laud masina dar sunt incantat ca merge bine Smile... inca
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La masinile din generatia mai noua e mai greu de dat kilometrajul inapoi fara "urme" la tester, in plus, depinde si ce motorizare, culoare, optiuni iti iei, aceeasi masina (Astra H sa zicem) daca e cu motor 1.4 benzina, 3 usi, caramiziu metalizat, niscaiva optiuni este destul de probabil masina unei cucoane si nu prea e calarita, eventual va avea probleme cu ambreiajul, daca e alba, combi, motor 1.7 Diesel, "cheala", cu urme de zgarieturi in port-bagaj si cu presul schimbat, este sigur masina unui meserias uzata pana la mama ei si inapoi... Exclamation
Ochii sunt la tine (sau la un amic care se mai pricepe) Laughing
Daca nu, cumperi una noua... Cool
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Adica ? Cand schimba soft-ul la masina se sterge tot ? si Km reali ?
  • PH09PIV

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
moniteur automobile be sau tasteaza voiture be si sunt mai multe
Skip ads

  • blue boy

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sunt si masini de inchiriat la vanzare/masini de scoala/taxi/servici...daca nu ai habar este o loterie achizitia din germania.DAR este tragedie sa cumperi de la bisnitarii romani(km dati inapoi,probleme ascunse,masini rujate si polisate,papagalul lor te face orb).MAI BINE SOLICITATI AJUTORUL UNUI CUNOSCUT CARE SE PRICEPE SI NU ALERGATI DUPA CHILIPIRURI CA MAI MULT PAGUBITI
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR