Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare , tocmai am fost anuntat ca duminica voi pleca in suceava ... de-abea astept , sincer nu am fost niciodata in zona aceasta a tzarii ... Vreau sa va cer ajutorul in legatura cu ruta pe care sa o urmez pana la suceava ...astept sfaturi , mentionez ca nu stiu nici macar pe unde sa ies din bucuresti ca sa ajung in suceava Smile)
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
trebuia sa postezi la calatori prin lume

iesi prin colentina-europa-afumati. dupa urziceni-buzau-focsani-adjud-bacau-roman-suceava.

in buzau foloseste varianta. in bacau mai bine prin oras is faci dreapta la curtea de apel.( ai indicator, inainte de intersectie e un peco parca rompetrol)

tot drumul este e85.foarte bun. grija la radare ca sunt foarte multe.
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
multzam Very Happy !
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca mai ai nevoie de informatii despre suceava sa imi spui exact ce anume si te ajut.
  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am fost ultima oara la Suceava chiar luna trecuta, zona este foarte frumoasa.

Ca drum recomand asa cum a spus si colegul de mai sus E85: Colentina-Afumati-Urziceni-Buzau-Focsani-Bacau-Roman-Falticeni-Suceava.

Starea drumului este cam asa: Bucuresti-Afumati...mici gropite, crapaturi (...ca in Bucuresti) aici mergi incet ca de obicei stau la panda 2-3 echipaje cu radare in cascada; la Sinesti ai grija ca si acolo stau cu radarul, intre sinesti-movilita-cosereni o portiune de drum are valuri, in rest este ok. Dupa ce ai trecut de Urziceni, drumul este perfect. O sa vezi autocare ce "se duc" destul de bine pe unele portiuni, stai in spatele lor ca stiu ei pe unde sunt radarele sau te orientezi... Drumul il faci cam in 5-6 ore, cu tot cu pauze de o cafea si ceva de mancare. Este bine sa pleci mai de dimineata, sa nu prinzi caldura de la pranz, mai ales ca se anunta canicula.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR