Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • tampau florin

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am o vectra b din anul 2000 si trebuie sa schimb placutele de frana pe fata caci mi-a dat mesaj in bord. Am verificat si asa este. Am facut rost de placute si discuri aproape noi( de pe o masina desmembrata, uzate cam 20%) dar fara senzor pentru ca cine le-a desfacut a rupt firele. Intrebarea mea este daca dispare din bord acel mesaj ( de inlocuire al placutelor) daca montez placutele fara senzor si asta pentru ca trebuie sa merg la ITP iar aici in Valencia, Spania cei de la ITP sunt foarte drastici. Si daca tot ma ajutati, spuneti-mi va rog cum sa imping pistonul etrierului la loc pentru ca am incercat cu doua leviere si nici macar nu sa clintit, exista alta metoda? Si mai mai am o problema , am aprins in bord becul de la airbag,l-am stins cu ajutorul unui tester la un service dar sa reaprins pot sa fac ceva sa remediez ca la fel e problema la ITP daca il vad aprins cei de acolo. Va multumesc anticipat!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
La placute trebuie pus si senzorul.
Cat despre airbag.Mesajul de eroare spune unde e vina.Daca e in volan posibil sa nu faca contact mufa sau sa se rupa "spirala" Daca e sub scaun e posibil ca mufa sa nu faca contact.Desfa mufele curata acolo si conecteaza-le.Apoi trebuie as stergi mesajul din nou la tester.
  • tampau florin

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare....cine poate sa-mi spuna si mie ce fel de baterie trebuie pentru modelul x20dth pentru ca cea de pe masina ma lasa si nu cred ca e una originala....vreau o baterie buna si de care? cati amperi si ce marca recomandati cei care au mai multa experienta....va multumesc!
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
vezi ca aici se discuta despre altceva
topicu de baterii este mai la dreapta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR