Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ticadaniel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2007

  • Mesaj Privat
observ ca nu arata interiorul
  • ticadaniel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cand se lanseaza in romania?
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
l-am vazut si eu azi.nu-i cine stie ce dar totusi mai aspectuos ca cel vechi
  • bebe ionescu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Combo 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Conduc un OpelCombo de tip nou... spun Opel Combo cu ghilimele ca este de fapt Fiat.
Ce este insa de retinut pentru toti cei care vor sa-si cumpere acest tip de masina: NU CUMPARATI OPEL COMBO DE TIP NOU.
Cea mai proasta masina pe care am putut sa o conduc in cei 21 de ani de soferie, cu multe autoutilitare conduse.
In primul rind, dupa 450 de km parcursi de la Bucuresti la Iasi, masina trancane de parca are 100.000 la bord si este neingrijita.
Tinuta la volan este incomoda, dupa vreo 200 de km simti ca se rupe coloana vertebrala, cutia de viteze este imprecisa, mai ales la schimbat in trepte inferioare.
Cind vreau sa semnalizez dreapta ma trezesc ca se inchid luminile de drum, semnalizarea este super sensibila.
Dupa o saptamina de functionare, am luat un pasager in dreapta si am constatat ca s-a blocat portiera dreapta. Minerul portierei fiind defect. Am dus-o la reparat la Ande Motors in Iasi si am constatat ca dupa remediere nu se mai poate folosi butonul de coborire/urcare geam, pur si simplu cred ca au uitat sa conecteze mufa de alimentare a butonului.
Nu are rost sa va spun de consum si de faptul ca nu poti urca un deal fara te auda toti la vreo 10 km.
JENANT, am sunat la cei de la Opel Romania si mi-au cerut numarul masinii si seria sasiu, chipurile sa vada ce defecte au mai fost semnalate la aceasta serie. Acu' astept raspuns...care nu mai vine...
Aaaaaa... daca vreti sa stergeti parbrizul si sunteti in miscare cu geamul la sofer deschis macar un pic, NU o faceti. Tot lichidul se scurge in interior.
Am comandat niste folii autoadezive cu inscriptia : Cea mai proasta masina din tara (lume), NU o cumparati. Am sa le lipesc pe masina si am sa trimit pozele tuturor sefilor de la Opel Germania. Sunt curios ce vor spune. Voi reveni cu fotografii undeva pe 2 - 3 iulie 2012, dupa ce le lipesc pe masina.
Inca odata repet: NU CUMPARATI ACEASTA MASINA, fabricata in Turcia cu standarde de Botswana.


Ce ma supara cel mai tare este faptul ca am condus si varianta Fiat, si nu exista comparatie. Asta va pot spune in conditiile in care am condus-o vreo 10 km, dar am sesizat instant diferenta. FIAT-ul este super OK, Opel-ul este de KK.
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Este drept ca au trecut aproape 8 ani, dar ma roade curiozitatea. Ai ramas la aceeasi parere?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR