Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
tu te referi la inelele de fixare? cred ca alea vin impreuna cu farul si nu stiu daca le vei gasi separat decat poate intr-un parc de dezmembrari...
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Inele de fixare nu vin odata cu farurile cel putin la astea depo .
pentru farul d2s acesta sunt inelele care trebuiesc


Colegul uskt a facut ceva home made care ai stau foarte bine prinse pe far , am facut si eu aceste sigurante , ideea este ca daca nu dau rezultate dar nu as vedea de ce sa nu dea , cand la uskt au mers destul de bine, voi lua acele inele de fixare si termin treaba.



mikyboy- farurile au fost luate din Germania , pe Romania costau foarte mult si nu meritau . Cu banii dadeati in Romania , mi am luat farurile si kitul xenon D2S, iar nu se stie niciodata cum voi trece la xenonul de fabrica
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am rezolvat si prinderea becurilor d2s pe far cu ajutorul sigurantelor home made. Pe locasul farului exista un locas/gaura unde am introdus un surub de 2 , de care am prins siguranta , apoi am clipsat-o de o parte si de alta a soclului de bec. Merge , ireprosabil!

  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
da,la farurile hella originale nu prea merg facute modificari la prindere,eu le-amluat fara acele inele deci se dau si asa,banuiesc ca mai exista accidente nu? ,intr-un final am gasit azi ceva insa de la Mercedes cum este si igniterul si balastul ,putin polizat si isi face treaba.Mai am nevoie de un bec de semnal care din cate am vazut frate este f f greu de gasit,pe semen ca nu se arde niciodata,la dezmembrari se uitau ca la masini straine,mers la radacini opel aveau unul pe stoc,contrariati cum de am eu faruri xenon din fabrica,mi-au spus ca ei nu au vandut niciodata un astfel de bec Smile),deci imi mai trebuie unul care din pacate se ia numai pe comanda si dureaza 7 zile Sad(
Skip ads

  • emilmarin

  • Mesaje scrise: 171
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y 1,7 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
va salut stimati colegi
Aveti idee daca becurile, igniterele si balasturile de pe faruri cu lupa originale vectra b se potriveste pe astra g?
va multumesc
  • iiionut

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut! Poate cineva sa imi spuna si mie daca intr.un far de astra g intra lupe de 3"? As vrea sa imi dau comanda de niste lupe si nu stiu daca intra sau nu..Multumesc!
  • theson

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,stiu ca e un topic de 3 ani dar incerc dar si eu niste nelamuriri 🙂
Am vazut ca mai multi au originale hella si au reusit sa montezi kit hid aftermarket.
Am si eu faruri originale hella cu xenon oem dar vreau sa trec la aftermakert deoarece balasturile se tot ard intr-o veselie si m-am saturat sa tot aruc cu bani.
Am deja uh kit xenon pt H7,as putea folosi balasturile de acest kit,inelele deja sunt pe ignitere,am nevoie doar de adaptoarele alea cu prelugire care intra in balast si de cablu ala cu 2 papuci care intra tot in balast si face legatura cu sursa de curent.Problema este ca nu stiu care e sursa de curent?Este firul care intra in mod normal in ignitor?Mufa aia are 3 fire iar cea de la kit xenon 2 papuci.Cum as reusit sa fac sa le adaptez ?
Apreciez orice informatie,multumesc
  • emilmarin

  • Mesaje scrise: 171
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y 1,7 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand farurile originale sunt cu bec d2s si nu poti pune h7
Firul de faza scurta trebuie sa il tai din mufa farului si sa il alimentezi la droserul pe care vrei sa il pui
Diseara intru in program si iti zic care sunt firele pe faza scurta
  • adi_pva

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut, are cineva o schema cu montajul cablajelor pt autoleveling?Se gasesc mufe adaptor de la cablajul masini la far?( am faruri hella cu lupa , buton lumini si senzorul autoleveling)masina are faruri normale. Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR