Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,

in acest tutorial vom incerca sa va aducem la cunostinta, eu impreuna cu Lion, cum puteti schimba bujiile la motoarele Z~~XE/P.Recomandarea mea de baza este ca atunci cand suflati cu aerul comprimat sa purtati ochelari de protectie, eu era sa o patesc.
Din punctul meu de vedere este un tutorial reusit,deoarece a fost realizat si cu multe faze haioase, unele dintre ele se vor observa si in videotutorialul expus,se vede clar ca sunt in vacanta iar Lion tatic. Wink






  • Omi Corsa

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Formidabil tutorialul cu toate cele, schimb ulei si filtru, bujii, clima-filtru polen, curatare traect aer, etansare parbriz. Eu am apelat la service, am uitat ca la Dacie, Mercedes 220 D ( bot de cal ) am facut multe lucrari in curte, cu mai multa migala si acuratete decat la grabitii din service. Poate si varsta, ce sa fac. Am o rugaminte, piesele, materialele folosite, termene la care se fac schimburile, curatenia sistemelor, etc. Eu am Corsa C, Elegance, 2001, benzina, Z12XE, 4 usi. Multam!
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru aprecieri.

Respect!
  • Omi Corsa

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Eu fiind un soi de bebe dar ma bucur sa vad ca se pot face lucrari si in afara atelierelor " specializate". Sigur, lucrari care se pot desfasura in siguranta si pricepere acasa, cu satisfactiile de rigoare. Eu am un mare handicap, masina este a sotiei, eu sunt un simplu autofuhrer ( conducator auto )ca sa folosesc terminologia de rigoare in germana, masina fiind, in general, de acolo. Bag de sama ca multi din cei care posteaza aici, cu solutii tehnice sunt maistori, nu din cei care zic, lasa ca merge si asa! Va doresc sanatate si drumuri sigure.
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Frumos/util tutorial cu mentiunea ca daca nu ai sculele necesare si nu faci treaba ca la carte mai bine te duci in service pentru ca poti sa faci mai mult rau masinii decat bine... Inca o data un "Like" pt tutorial.
PS Daca nu-l gaseam as fi incercat sa schimb eu bujiile. Asa mi-am dat seama ca nu prea am uneltele necesare (cel putin momentan Wink ).
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR