Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am nevoie de o firma de consultanta pentru a-mi face un plan de afaceri necesar accesarii unor fonduri nerambursabile de la guvern..Ma poate ajuta cineva cu un nr. de telefon? Multumesc!
Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
nimeni care sa ma poata ajuta?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Negreanule, te crezi in cramsa? ai inceput sa strigi dupa chelner?
Asa, o cautare pe goagal ai dat? ca am dat eu una scurta, si mi-a oferit la posibilitati de mai-mai imi vine sa ma apuc si eu de asa ceva...
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
pai si nu te las eu sa te apuci?
Am dat cautare pe "goagal" dar nu am gasit ce imi trebuie...Firmele alea fac proiecte foarte mari, sa castige mai mult...nu se baga la dastea mici..
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Proiectele mici ti le faci singur.
Proiectele mari se fac de firme cu interese.

Teoretic pot lua ceva banuti de la APIA pentru pamantul de il muncesc in familie, aici am facut proiectul singur(cu ceva modele pentru inspiratie). Cumnatamea din satul vecin nu a facut un proiect cu documentatie completa si a luat inaintea mea.
Tot teoretic trebuia sa fiu platit pe un proiect european cu niste conectari la net. Proiectul a fost facut de firma lu X care lucreaza in ministerul Y. Firma lu X asta nu s-a inteles cu Z care era sefu” si s-a intrerupt proiectul. Aici contributia mea si a colegilor de jos a fost imensa, un ffel de lupta cu morile de vant, fiind extrem de mult de munca pentru strangerea documentatiilor.

Practic m-am ales cu un PFA la care ii platesc darile, care nu sunt chiar mici.

LE: Detaliaza putin ce vrei sa faci si spune-ne ce fel de pile ai.
Am incercat ceva pe fonduri structurale, suna promitator, insa timpul, banii si pilele pe care nu le aveam m-au dat inapoi.
Stiu ca suna ciudat sa accesezi fonduri doar cu pile/bani, insa asta e realitatea.
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
este vorba de programul pentru SRL-D, unde guvernul iti da 10000 de euro si mai trebuie sa vii tu cu inca 50% +TVA....Pentru astia poti sa faci imprumut garantat 80%de stat...
Al doilea si care ma intereseaza in primul rand este vorba de programul START,unde statul iti da 70000RON si tu mai trebuie sa vii cu 30%
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si daca nu vin banii la timp ce faci? Platesti! Din fondurile europene nu poti plati dobinzi si comisioane la banci! Atentie, nu la toate proiectele TVA-ul se returneaza! Si ca sa fii sigur ca duci proiectul la capat trebuie sa ai cashflow de 50% din valoarea proiectului, ca sa nu te trezesti blocat pe la jumatatea lui. Prefinantarile pe proiecte sunt acum de 10%. Si daca nu duci proiectul la capat dai banii inapoi, si prefinantarea si imprumutul la banca.
Eu iti recomand sa discuti cu cineva care a SCRIS SI A MANAGERIAT citeva proiecte. Crede-ma ca stiu ce spun, ca lucrez in domeniu.
Oricum, discuta cu cineva care stie despre ce e vorba in domeniu, si daca ai ceva banuti, merita sa incerci! BAFTA!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR