Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu mai trebuie. Va multumesc
  • mylanezu

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sutare baieti. Stiu ca tutorialu este facut de mult si felicitari lui @Edwin pentru el.
Am totusi cateva intrebari pentru ca am si eu modulul de bluetooth si urmeaza sa-l pun pe masina (Astra H). Pe langa cele 9 fire, eu la mufa mai am un cablu ce contine un manunchi de fire, pentru ce sunt astea, comenzi vocale ?
Stie cineva cum si unde se leaga si respectivele fire (o schema electrica) ?

Multumesc
  • LChirita723

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2020

  • Mesaj Privat
[img]https://www.clubopel.com/8080/uploads/2020-09/14295am si eu o problema. Am instalat un bluetooth cu microfon, doar ca nu functioneaza. Cum pot rezolva problema?9_ka73kthpy_th.jpg[/img]
  • doruSV

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Daca se respecta corect schema electrica, iar cablajele sunt ok, atunci totul ar trebui sa fie ok.
Adica si sunetul, atat pentru cel din masina cat si pentru cel din afara masinii sunt mai mult decat ok.
Am instalat si eu, si sunt auzit foarte clar si bine de cel cu care vorbesc.
Am facut numeroase teste, am imperecheat cu succes atat cu telefoane de ultima generatie cat si telefoane de acum 20 de ani, respectiv nokia 6310.

Si un lucru extrem de important: puteri face programarea modulului UPH4 fara tech2/midi.
Se poate face si cu clona Op-com, important sa aveti varianta care trebuie de soft la acea clona. Singura conditie e ca modulul uph4 sa fie resetat de pe masina de pe care a fost luat/dezmembrat.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR