Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
i-ar sta mai bine cu acele indicatoare rosii ,dar nu-ti face probleme Very Happy fac eu cinste cu 2 leduri si 3 beri Twisted Evil daca ma ajuti sa imi schimb si eu ledurile cu unele cu unghi de 170 de grade (nu celsius) Wink
Skip ads

  • Xperiment

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Foarte tare plasma aia Very Happy ... cu LED nu o sa iasa asa dar eu zic ca e destul de bine Smile
  • vladb87

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
a schimbat cineva becurile in bord la vreo vectra c? ar fi ok si ceva poze dak este cineva.
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am un astra g cu ceasuti albe din fabrica
ma gandeam sa ii pun LED-uri albe
stiu cum se face ... bordul l-am mai desfacut tot cu intentia asta
lumia acelor este data de aceleasi LED-uri care lumineaza si restul ceasurilor?
eu as vrea sa fac lumina ceasurilor alb iar lumina acelor rosu ... se poate?
Skip ads

  • Xperiment

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ai putea sa faci acele rosii tot timpul ca sa zic asa. Acele au o vopsea pe partea de jos aceasta se da jos cu un smirghel fin(asta dupa ce scoti prisma din suportul ala). Apoi incadrezi partea care era vopsita inainte cu hartie adeziva. Te duci iti alegi o nuanta de oja care iti place si o aplici pe ace. Asa nu ai batai de cap cu luminatul acelor in alta culoare. Si eu ma gandeam ca sa pun alt led pt fiecare ac dar e foarte mult de munca pt focalizare pt ca acul se misca si o sa fie zone cand lumina n-o sa fie destul de puternica si asa. Singura chestie e ca si la lumina zilei acele o sa fie tot rosii. Sa ne spui ce metoda ai ales si neaparat poze Razz
Bafta
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am si eu ceasuri albe si ma batea gandul la un moment dat sa pun leduri dar nu stiu daca ceasurile vor fi iluminate uniform Shocked
trebuie iluminat tot fundalul uniform si ma indoiesc ca merge cu leduri. O solutie mai buna cred ca ar fi scoaterea acelor filtre care transforma lumina in galbuiul acela oribil. Nu am desfacut inca, nu stiu cum e inauntru, in schimb am vazut un tutorial pe net cu filtrele alea cu ceva timp in urma. Problema e ca nu mai dau de el.
Poate sa-mi zica cineva care a desfacut pe acolo cum e cu filtrele acelea?
  • saf_autoleder

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
daca mai esti interesat de bordul in piele...eu fac asta (si nu numai) in satu mare dar stiam pe cineva si in bucuresti care facea si el treba asta
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS35 se numeste cel ce se "joaca" cu imbracatul in piele Very Happy mie mi-a schimbat mansoanele si sunt multumit

cat despre leduri in bord daca vreti sa puneti si sa iasa uniform lumina cautati aici www.ledshop.ro leduri cu unghi de dispersie a lumini de 1200 sau 1700 ( omul de acolo e de incredere )
eu pusesem initial dalea ca de bricheta si faceau punct cel putin pe mid si km din bord , dar dupa ce le-am schimbat a iesit perfect uniform
PS: ledurile se alimenteaza la 3-4V deci mai trebuie o rezistenta pentru a le putea alimenta la 12V
Skip ads

  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Referitor la rezistente, va recomand sa le calculati la tensiunea de incarcare, pe la 14V. Eu schimb a 3-a oara toate led-urile pt ca se ard cam in 2-3 luni. De data asta pun rezistente mai mari pt ca in mers led-urile nu primesc 12V ci ~14.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cine este din Braila si ma poate ajuta ?
Am un Opel Astra G si as vrea sa-i schimb si eu ledurile la interior.Mentionez ca masina este noua (3luni~11.000km ) si nu stiu cu garantia asta...
  • cristi_sasi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut, sunt Cristi, sunt din Bucuresti. Am un Opel Astra G, an 2001, motor diesel 2000, dth. Stiti pe cineva care se pricepe sa schimbe toate ledurile (bord+comenzi aer cond+usi etc.) contracost bine-nteles . Am desfacut io butoanele de la geamuri si ledurile sunt lipite cu pistol, iar pe mine operatia de schimbat ledurile ma depaseste. Tel 0721934994 sau mail cristi_sasi@yahoo.com. Multumesc mult
  • girbe_lucian@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Salaj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
de unde fac rost si eu de folie cu plasma ca sunt din salaj si nu cred ca este pe zona
Laughing
Skip ads

  • botic78

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2006

  • Mesaj Privat
salut
mi-am pus plasma in bord si de ceva timp cand
semnalizez, dau flesuri sau pun frina imi clipeste plasma
exista vreo metoda de rezolvare sau s-a dus plasma?
  • gaby-h

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 1.7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
la astra h a pus cineva plasma sau leduri?
  • danutbenghiu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare! ma poate ajuta cineva cu o mica problema la un astra g hatchback (in 2 usi)? Problema ar fi urmatoarea: as vrea in loc de plush-ul de pe fetele de usa sa ii pun imitatie de piele si m-ar interesa daca partea cu plush-ul se poate demonta de pe fata de usa sau nu......... stie cineva asa ceva? Rog ajutor........cine stie........
  • eox80

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Gasesc in cluj leduri pentru bord?sa fie pe 12V si sa potriveasca la vectra A? Multumesc anticipat.
  • undoweb

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
BAC a scris:No fi cine stie ce, nu se rabateaza, am gasit la Selgros cu 6o ron.

Da, cotiera exact ca a ta am si eu, cumparata din Plus cu 15 RON Laughing, doar ca am o cunostinta care lucreaza cu piele si mi-a imbracat cotiera in piele si mi-a facut dupa model si mansonul de la schimbator.
A si am si eu o intrebare, cum ajung la becurile de la aer? Am un contact imperfect si nu aprind niciodata, s-au aprins de 2 ori maxim de la o groapa, ms.
  • EsTeTicu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare. Citesc de ceva vreme forumul dar abia acum am facut user pentru a posta.

cenzurat de jE. Pentru comert exista o sectiune speciala. Citeste regulamentul si respecta-l, daca vrei sa ai o sedere lunga si placuta pe acest forum
  • danLaza

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 17ydt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Stimate fnf bogdan fnf cit a costat acea plasma e de mare efect si imi place si mie.Cu vechea iluminare (becurile) ce ai facut ?Le-ai anulat?
  • florin canada

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salutare am si eu o mare dilema mi-am cumparat un opel din 2009 si asi vrea sa ii fac niste modificari (interior,exterior)dar nu gasesc nici un site cu tuning are cineva idee de unde asi putea lua un kit complet
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR