Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • giboning

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Imi doresc sa-mi cumpar o masina SH, iar in cautarile mele am gasit pe net o Astra G 1.7 CDTI Z17DTL 195.000 km, 2004 model N-Joy.
Am discutat cu proprietarul la telefon, parea om destul de deschis, fara sa-si calculeze prea mult raspunsurile.

Ce mi-a spus despre masina : ca a fost adusa din germania, acum un an a fost lovita in partea din spate dreapta si usor in fata, dar a fost reparata la rece prin intindere, pentru a nu-i afecta structura, haionul a ramas usor stramb, neavand ocazia sa-l schimbe, iar airbag-ul din scaunul dreapta e sarit. Ca a mai schimbat recent piese la calculator de injectie si aer conditionat, dar motorul functioneaza fara probleme.

Pretul este unul destul de bun, dar nu ma pricep foarte mult la partea mecanica a masinilor, ce ma sfatuiti ? Are rost sa vizionez masina sau sa-i spun pas ?
Skip ads

  • koko69

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De curiozitate la ce pret este ?
Parerea mea este ca nu merita deplasarea.Cred ca poti gasi ceva mai bun chiar daca daca niste bani in plus.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut,

din ce ne spui tu, nu putem deduce mare lucru. e clar ca troznitura aia ii da ceva preul in jos, depinde si cum a fost reparata.
altfel, daca nu e distanta mare, pana nu o vezi n-ar trebui sa iei o decizie negativa.
ma astept sa nu fie prea in regula, dar mai bine arunca o privire, ia cu tine pe cineva care se pricepe.
  • Rexon

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2011

  • Mesaj Privat
giboning a scris:Imi doresc sa-mi cumpar o masina SH, iar in cautarile mele am gasit pe net o Astra G 1.7 CDTI Z17DTL 195.000 km, 2004 model N-Joy.
Am discutat cu proprietarul la telefon, parea om destul de deschis, fara sa-si calculeze prea mult raspunsurile.

Ce mi-a spus despre masina : ca a fost adusa din germania, acum un an a fost lovita in partea din spate dreapta si usor in fata, dar a fost reparata la rece prin intindere, pentru a nu-i afecta structura, haionul a ramas usor stramb, neavand ocazia sa-l schimbe, iar airbag-ul din scaunul dreapta e sarit. Ca a mai schimbat recent piese la calculator de injectie si aer conditionat, dar motorul functioneaza fara probleme.

Pretul este unul destul de bun, dar nu ma pricep foarte mult la partea mecanica a masinilor, ce ma sfatuiti ? Are rost sa vizionez masina sau sa-i spun pas ?

Skip ads

  • Rexon

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am un Astra G 1.7 CRDTI/2004 cu 210000 km-impecabila de vanzare-5000 euro
  • Astra.H

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
giboning a scris: Ca a mai schimbat recent piese la calculator de injectie si aer conditionat, dar motorul functioneaza fara probleme.

Ca fapt divers Z17DTL nu are calculator de injectie. Cel mai probabil a fost trosnita stanga fata adica unde sunt ECU si ECM-ul.Daca te pricepi la masini iti dai seama cand o vezi daca face bani sau nu.
P.S. Dupa cate ai zis despre masina mai mult de 3700-4000 nu face asta in conditiile sa fie cat de cat la linie.
  • gridangtg

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ai cumparat masina
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dupa 3 ani poate da poate nu .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR