Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu cata lume este interesata de detailing pe Club Opel, eu unul sunt inebunit ca masina mea sa arate bine in fiecare zi, norocu meu este ca spal masina la parinti la casa si nu ma vede nimeni, dar cand mai sunt la bloc mai sterg geamurile, ii mai dau cu ceara, fac curat in interior. Deci va adresez urmatoarea intrebare: vecini vostri ce zic?

Eu am niste vacini care cand ma vad cu mainile pline de produse de detailing se uita la mine de parca a-si fi nebun, mai vin cate uni:

O vinzi?
De ce ii faci poze tot timpu dupa ce o speli?o pui la anunturi?
Nu are rost sa o speli pentru ca iar se murdareste la loc.

Dar cand umblati pe la motor ce zic vecini? eu in fiecare saptamana sterg motoru de praf, trecura 3 saptamani si nu ma intreba nimeni de sanatate, pana cand ma opreste un vecin: vecine ce tot are masina aia a ta ca te vad tot timpu cu capota ridicata, ii zic ii stergeam motoru, reactia lui a fost STERGEAI MOTORU!?
Skip ads

  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu esti singuru colegu care doreste ca masina sa sa fie mereu curata si sa luceasca,cat despre vecini dak ii luam in seama nu mai facem nimik,si eu am patit-o de cateva ori cu faza gen Deja s-a stricat/pff numa cu capota ridicata esti,vinde-o ca numa probleme iti face/si lista poate continua,cat despre aspectul exterior al masini,culoarea masini nu-mi permite mereu sa o fac lucioasa fiind neagra,dar la interior nu suport sa vad mizeria pe covorase si pe tapiserie,si mereu imn masina sa miroase a parfum ceva(de cele mai multe ori folosesc CWS in diferite arome)pana la urma important e noua sa ne placa rezultatul final ca gura lumii vorbeste mult si de cele mai multe ori prost.
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Vecinii au dreptate petreci prea mult timp.
  • PetruA

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@nika_nica, chiar asa, de ii faci poze?
Eu nu am nici macar o poza cu masina si nici poze cu mine langa masina sau in masina.
Skip ads

  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca tii la masina ii lasi pe vecini sa vorbeasca si tu iti faci treaba. Eu nu stau chiar asa pe ea, dar saptamanal are curatenie la interior si o spalare. S-a luat si de mine pretena, dar dee, te pui in poftele omului?
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
PetruA a scris:@nika_nica, chiar asa, de ii faci poze?
Eu nu am nici macar o poza cu masina si nici poze cu mine langa masina sau in masina.


da Razz aproape dupa fiecare spalare ii fac poze Razz


  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vecinii mei i-mi arunca cu slana in cap si scutura servetul de firmituri de paine pe geam in timp ce eu curat masina.Asa ca ce sa le mai cer.
Vreau si eu o curte!
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
La mine nu comenteaza vecinii ci parintii si fratelino Laughing Dar aplic cu succes sistemul "cainii latra, caravana trece"
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Fiecare face cum il duce capul. Si pe mine ma intreaba vecinii ce fac la masina, desi o curat cam odata la 2 - 3 saptamani, ...ca de alta ocupatie nu au. De parca eu ii intreb de ce isi scot covoarele din casa si le curata de praf. ''Ce vecine ti-ai luat covor care atrage praful?'', ar trebui sa-i intreb. Evil or Very Mad
  • PetruA

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@nika_nica da, recunosc, masina ta arata bine.
Bine lustruita (apropo, cu ce o lustruiesti, ca parca ma tenteaza si pe mine).
Merita sa-i faci poze.
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ultimu produs pe care lam folosit a fost o ceara cumparata din selgros, NRG CAR WAX, a fost 19 lei (am ceara pentru 50 de masini), azi am facut comanda de produse MA*FRA, mai exact:

jedy self
negru pentru anvelope
pulimax(am inteles ca este o solutie foarte buna)
last touch( recomand aceasta ceara, am folosito odata de la un amic, ii da un luciu de show room)
dezghetare parbriz

Pentru 110 ron poti sa iti faci masina sa arate mult mai bine, si produsele astea cred ca imi ajung pentru 1 an

ps: nu fac reclama la acele produse, nu sunt distribuitor s-au altceva, doar le recomand!
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@nika_nica: Masina arata bine de tot. Am si eu acelasi obicei ca si tine. Insa la mine parinti sunt cei care imi urla.
La mine poate ca-i devina faptul ca-i prima masina si vreau sa o pastrez in stare perfecta. La voi care ar fi motivul ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR