Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Spune te rog cat au costat reconditionarea pentru amortizoarele fata?
Practic le-au tãiat, au montat capace si le-au schimbat simeringurile,nu?
Skip ads

  • cosmin92

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu din ce am auzit cica reconditionarea nu ar fi prea buna..
si eu sunt in aceeasi situatie cu amortizoarele, trebuie sa le schimb, sau sa le reconditionez.. eu mai am si arcuri eibach -30mm pe masina si nu prea stiu ce sa fac...
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu o sa fac procedura asta de reconditionare luna viitoare pe amortizoare cu IDS+ la dn Codescu din Rosu! Nu stiu ce ati auzit voi de reconditionare dar la mine solutia cu unele noi e mult prea costisitoare (1200-1300 lei buc) iar cel ce le reconditioaneaza am inteles ca se pricepe foarte bine! Chiar am vb cu cineva de aici de pe forum care a recondionat acum ceva vreme amortizoare cu ids tot la el si e multumit!
  • Pietonul

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2012

  • Mesaj Privat
M—as bãga sã recondiționez si eu la bãrcuța mea G amortizoarele. Aveti idee dacã dau si garanție dacã le montez eu? M—as duce la Filaret..
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cat te-au costat reconditionarea la amortizoare?
  • Pietonul

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Cicã e 70 recondiționarea si 50 demontat —montat, total ai fi 480 cred. Un prieten le—a fãcut de trei ani, mulți km si sunt ok
  • Sandita Gabriel

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
In Rosu unde este atelierul de reconditionat
am probleme cu amortizoarele spate si vreau sa incerc o reconditionare

Multumesc
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
http://wikimapia.org/138369...ratii-amortizoare
Skip ads

  • nursache

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2016

  • Mesaj Privat
buldozer2 a scris:Eu o sa fac procedura asta de reconditionare luna viitoare pe amortizoare cu IDS+ la dn Codescu din Rosu! Nu stiu ce ati auzit voi de reconditionare dar la mine solutia cu unele noi e mult prea costisitoare (1200-1300 lei buc) iar cel ce le reconditioaneaza am inteles ca se pricepe foarte bine! Chiar am vb cu cineva de aici de pe forum care a recondionat acum ceva vreme amortizoare cu ids tot la el si e multumit!


Buna,

A un Opel Astra TT, cabirio, cu amortizoare IDS. Am tot cautat pe cineva sa imi reconditioneze amortizoarele fata. Am gasit postul acesta si as vrea sa intreb daca dl Codescu face reconditionare cu uleiul acela special, cu particule metallice, ptr IDS sau cu ulei normal. Le-ai reconditionat? A fost totul ok? Am mare nevoie de o recomandare pentru reconditionare.

Multumesc!
  • nursache

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2016

  • Mesaj Privat
buldozer2 a scris:Eu o sa fac procedura asta de reconditionare luna viitoare pe amortizoare cu IDS+ la dn Codescu din Rosu! Nu stiu ce ati auzit voi de reconditionare dar la mine solutia cu unele noi e mult prea costisitoare (1200-1300 lei buc) iar cel ce le reconditioaneaza am inteles ca se pricepe foarte bine! Chiar am vb cu cineva de aici de pe forum care a recondionat acum ceva vreme amortizoare cu ids tot la el si e multumit!


Buna,

A un Opel Astra TT, cabirio, cu amortizoare IDS. Am tot cautat pe cineva sa imi reconditioneze amortizoarele fata. Am gasit postul acesta si as vrea sa intreb daca dl Codescu face reconditionare cu uleiul acela special, cu particule metallice, ptr IDS sau cu ulei normal. Le-ai reconditionat? A fost totul ok? Am mare nevoie de o recomandare pentru reconditionare.

Multumesc!
  • nursache

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Buna,

Cum a decurs reconditionarea? Esti multumit?

Multumesc!

nursache a scris:
buldozer2 a scris:Eu o sa fac procedura asta de reconditionare luna viitoare pe amortizoare cu IDS+ la dn Codescu din Rosu! Nu stiu ce ati auzit voi de reconditionare dar la mine solutia cu unele noi e mult prea costisitoare (1200-1300 lei buc) iar cel ce le reconditioaneaza am inteles ca se pricepe foarte bine! Chiar am vb cu cineva de aici de pe forum care a recondionat acum ceva vreme amortizoare cu ids tot la el si e multumit!


Buna,

A un Opel Astra TT, cabirio, cu amortizoare IDS. Am tot cautat pe cineva sa imi reconditioneze amortizoarele fata. Am gasit postul acesta si as vrea sa intreb daca dl Codescu face reconditionare cu uleiul acela special, cu particule metallice, ptr IDS sau cu ulei normal. Le-ai reconditionat? A fost totul ok? Am mare nevoie de o recomandare pentru reconditionare.

Multumesc!

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Sa reinviu subiectul.
Am demontat de pe masina telescoapele de mai jos.
Cateva detalii ce am gasit acestea: Shock absorber, assy., with mounting parts (ident d1) (used with automatic self levelling device) (not used with lowered sports chassis) (not used with chassis protection kit, engine compartment) (production no. 24463108)
Ca pret ce am gasit pe internet a fost acesta CLICK . Dar dupa cum se vede cica noi ar fi 400 de euro iar pe la service-uri este 1000 de lei bucata.
Merita reconditionate pentru viitor? In momentul de fata am pus telescoape "normale" kyb care nu vin pe seria VIN.




Skip ads

  • tavymann

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y2odti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Cum pot sa i au legatura cu omul care repara amortizoare in prahova ma juta cineva .?
  • aaresis

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 1.9DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nimic nou despre reconditionat amortizoare..Cum a iesit lucrarea?Nimeni nu mai rãspunde.
  • DViss

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2020

  • Mesaj Privat
pvsilviu a scris:Salut , eu am reconditionat la Craiova telescoapele de pe fata ( Monroe ) si au iesit super .
Pretul este de 140 lei bucata ( fara montaj ) .
o adresã in Craiova unde ai recondiționat telescoapele?
  • cobraflorin

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2011

  • Mesaj Privat
flebusca a scris:Vezi ca amortizoarele se repara... Eu sunt din ploiesti si la noi e un tataita de le repara si am auzit ca face treaba foarte buna si chiar sunt mai rezistente cu 30% fata de cele de fabrica... acu nu am facut proba si nush dar cred ca o sa ajung si eu acolo eventual.



salut ma poti ajuta cu un nr de telefon ? eu sunt din ploiesti si sunt interesat sa repar niste amortizoare
  • RDinescu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2021

  • Mesaj Privat
pvsilviu a scris:Salut , eu am reconditionat la Craiova telescoapele de pe fata ( Monroe ) si au iesit super .
Pretul este de 140 lei bucata ( fara montaj ) .



Aveti un nr de telefon de ubde ati reconditionat amortizoarele,va rog
  • RAdrian693

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2023

  • Mesaj Privat
Buna ziua , imi puteti spune si mie pe cineva de recondiționeazã amortizoarele ids pe raza Gorj HUNEDOARA, TIMISOARA ?

Va multumesc frumos
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit la CO!
În județul Polonia e o firmã care face treabã bunã...dacã cauți pe-acilea gãsești discuții...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR