Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • codreanumihai

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2000 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salutari!
Am o mare problema cu alarma mea montata undeva in Romania pe o Astra G. Marea problema este ca nu stiu ce alarma am, asadar nu am cum sa gasesc manualul de la ea. Ma enerveaza foarte tare de exemplu faptul ca nu stiu ce face acel buton steluta ... dar si altele. Frustrarea mea a crescut mai mult cand draga mea de alarma nu a mai vrut sa ridice geamurile la armare si un binevoitor de la un service mi-a luat 30 RON ca sa apese un buton sub bord si sa ridice/coboare geamurile de cateva ori ca sa mi-o reseteze (bine macar ca acum merge). Am cautat internetul in lung si-n lat dar n-am gasit niciunde o alarma ca a mea desi cred ca nu e una "exotica".
Alte detalii despre alarma:
- sub bord in stanga e o cutie neagra aprox 10x10 cm la care este legata o mufa mare cu 10-15 fire si inca trei mufe mici cu 2-3 fire, din ce am reusit sa vad pe acolo mai are inca doua mufe libere.
- pe aceasta cutie nu scrie nimic altceva decat part number 7002006222, iar pe telecomenzi nimic.
- unde se imbina bordul cu parbrizul am un led albastru care in general licare rar... prezent de altfel la multe modele de alarma
- functiile pe care le-am descoperit pana acum sunt: armare, dezarmare, ridicare automata a geamurilor la armare, armare/dezarmare silentioasa, blocarea usilor la punerea contactului

Mai jos atasez o poza cu telecomanda de la alarma... poate o recunoaste cineva si-mi spune si mie marca si modelul sa-mi pot cauta un manual, orice alta informatie e binevenita


Multumesc!
  • codreanumihai

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2000 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2010

  • Mesaj Privat
chiar nimeni? bump!
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
seamana putin cu a mea.Model viper iar butonul ala de care zici este pentru modul panica.Seamana da nu stiu daca e tot firma aia
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR