Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • juliora

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am o Agila din 2001 si aveam aparatoarea de la radio-CD player complet zgariata (Asa am cumparat-o). Colegii mei au fost draguti, mi-au scos aparatoarea si mi-au vopsit-o. Dupa montarea la loc a acesteia nu mai merge bricheta. Ei spun ca s-ar putea sa se fi ars siguranta, dar nu stim unde este aceasta. Daca ne poate cineva ajuta...
Mentionez ca radioul si CD playerul functioneaza.
Multumesc.
Skip ads

  • lucci

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Galati
  • Masina: Agila 2003 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sub volan in partea stanga se afla cutia de sigurante , te uiti pe capac si vezi unde se afla locul sigurantei pentru bricheta o scoti cu clestele special pe care il gasesti tot acolo te uiti sa vz daca ii arsa daca nu va trebuii sa verifici cablul de la bricheta poate cand ai scos aparatoarea ti sa ciupit cablu
  • iolandaculea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua, daca poate sa ma ajute cineva cu un sfat referitor la bricheta.Am un OPEL Astra G nu mai primeste curent nu mai declanseaza practic din momentul apasarii nu mai sare .Multumesc!
  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Incercati siguranta 19 de 15 amperi. Pe capacul cutiei de sigurante aflat in dreptul pedalei de ambreiaj se afla si descrierea.
Skip ads

  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Incercati sa utilizati numai conectori de brand pentru aparate. Pe drum s-a ars tripla de bricheta si am luat o amarata de la o benzinarie. Impreuna cu un cablu de alimentare al unui aparat (inlocuit deci nu original) au facut atmosfera de disco in habitaclu. Fum, abur si muzica. Noroc ca am fost pe faza. Pe viitor verificati conectorii sa arate ceva de genul acesta pentru ca daca are capatul cu ceva mai mult metal patiti ca si mine.
In rest toate bune, tataieste, se simte motorul mic si greutatea bagajelor mai ales la suis. Consum normal dat de fabricant. Uleiul (CASTROL 5W30 de spalat motorul ca uleiul vw cred ca a cam facut curatenie prin interior - cam negru) si filtrele urmeaza la schimb, franele sunt beton, asteptam schimbul de anvelope de iarna si cam atat.
  • Andrei1995

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2001 1.0 12V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Va rog foarte frumos daca ma puteti ajuta cu ceva, am cumparat un modulator Fm si nu strangea bine bricheta si tot iesea , am incercat sa fac ceva sal stranga mai bine dar din greseala am atins cu surubelnita + cu- si nu mai vrea sa mearga deloc, mam uitat la siguranta si nu sa dus dar cand vreau sal bag la loc scoate scantei. Daca stiti ceva va rog frumos ajutama.imi cer scuze daca nu mam ecplicat destul de bine .Multumesc anticipat.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cand vrei sa bagi CE la loc, si CE scoate scantei?
  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vezi si ce am precizat eu in ultimul post
https://www.clubopel.com/vie...p=1599963#1599963
  • Andrei1995

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2001 1.0 12V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Nu scoate scatei numai la siguranta.
  • Andrei1995

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2001 1.0 12V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Sa rezolvat nu stiam ca sunt sigurante si sub volan, era ars siguranta. Multumesc foarte mult tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR