Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lorinttr

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mergi la o reprezentanta Opel si ar trebui sa rezolvi.
Skip ads

  • silesile

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Stiti cumva pe langa Deva pe cineva care ar putea activa BC la un Astra J,1.7disel,ecran mare...........poate un nr. tel.sau o adresa..........multumesc mult masina e din 2011
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@silesile
ai ecran mare intre ceasuri si nu aia CB? Rolling Eyes
  • Liviuap

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am un Astra J, fabricat in 2011: 1,3 cdti, 95 hp, start & stop insa ma confrunt cu aceeasi pb. la BC in sensul ca nu afiseaza decat cateva functii... trip 1, trip 2, uzura uleiului, ... A reusit cineva sa faca upgrade..., unde (in pp. Bucuresti).. la ce pret... Orice ajutor este bine venit ..Multumesc anticipat!

E prima data cand postez.. sper sa fi nimerit bine..in caz contrar...scuze
Skip ads

  • MitzaPCH

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 / 100 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am fost eu la GTT mi-au spus ca nu se poate... ce sa mai zic de aia.. nu mai calc in viata mea pe acolo.
O sa incerc si prin alte parti, va tin la curent. O seara buna
(Eu sunt din Buc )


Later edit: Am sunat la Autoglobus Timisoara, mi-au confirmat baietii de acolo ca se poate face operatiunea. M-au sfatuit sa sun la Radacini Vitan, au spus ca ambele reprezentate coopereaza intre ele, am sunat si la radacini dar au program pana la 17:00, dau maine o fuga pana acolo sa vad ce si cum. In principiu ar costa 148 lei ( atat mi-au spus cei de la Autoglobus )
Postez maine ce-am facut, daca reusesc sa-l activez postez si poze.
  • MitzaPCH

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 / 100 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am sunat la Radacini, mi-au confirmat ca se poate face. M-am programat maine, o sa postez si poze.
  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ar fi interesant sa se poata face ceva sa nu se mai reseteze kilomertrajul secundar(trip 1, trip 2) la 2000 km... si alte chestii informative ar fi de folos: consum pe trip 1 si pe trip 2, litri de combustibil ramasi in rezervor...ceva gen Corsa D (ca am avut)...sti si tu ce consum ai pe anumite rute/distante...Chiar nu ma intereseaza Oil Life cat am kilometraj...
Te asteptam cu noutati.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ar fi interesant de vazut daca OPcom versiunea 2012 stie sa activeze asa ceva. Din ce am vazut eu, activeaza ceva optiuni, si parca si BC.
Daca aveti drum prin Targoviste putem incerca neconditionat.
Skip ads

  • MitzaPCH

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 / 100 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit... 130 a costat la radicini vitan.
Consum mediu [img]http://imageshack.us/photo/my-images/22/20130307135849.jpg/[/img]

Autonomie [img]http://imageshack.us/photo/my-images/51/20130307135858.jpg/[/img]

Km/h [img]http://imageshack.us/photo/my-images/5/20130307135911.jpg/[/img]

Consum instant [img]http://imageshack.us/photo/my-images/607/20130307135918.jpg/[/img]

+ Oil life si km dar la alea nu am mai facut poze.

Dar nu prea merge sa adaug poze Smile) am pus doar link-ul.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
mai sunt si alte chestii care se pot activa pe langa cele de mai sus? eu le aveam deja ca am BC cu ecran mare....
  • MitzaPCH

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 / 100 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu sincer, nu am intrebat
  • prodesign87

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Salut.
Poti sa imi dai te rog un telefon si adresa la acest service din vitan.
Si eu am aceeasi problema cu compuetrul - afiseaza doar 2 sau 3 functii.
Pe langa asta mai am o alta nedumerire...aparent masina are butoane pt. conexiune bluetooth (ma refer la cele de pe volan prntru telefon) insa nu reusesc sa ma conectez de nici un fel - Telefonul meu este compatibil cu modelul fiindca l-am gasit in lista lor.
Ai idee ce ar putea fi in neregula?
Merci mult!
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@prodesign87

aproape toate masinile au acele butoane pe volan, masina ta mai mult ca sigur nu are modulul de bluetooth montat, pentru a putea sa folosesti functia rspectiva te costa vezzi discutia de aicihttps://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=88132

LE
cand o sa avem si noi softul de pe mokka

  • prodesign87

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Ok dar am si pe consola butonul de PHONE si pe plafon, acele grile tipice bluetooth in drptul oglinzii retrovizoare (ceva de genul pozei de mai jos)
http://www.google.ro/imgres...s/e/155/DSC01678_(Large)__91071.JPG&w=1024&h=768&ei=6fs-UZ6MBcSwhAe1qoGYBg&zoom=1&iact=hc&vpx=500&vpy=696&dur=138&hovh=194&hovw=259&tx=118&ty=156&page=2&tbnh=135&tbnw=182&ndsp=82&ved=1t:429,r:37,s:100,i:115
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
normal ca ai acele grile sunt standard, doar ca iti lipseste, microfonul care se afla sub acele plastice, si modulul
  • prodesign87

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
UPS.. asta nu stiam. Pai in cazul asta dezamagization mare. Sunt niste mincinosi baietii astia; cum sa iti puna butoanele si toate cele tipice unei masini cu bluetooth...dar culmea nu are insusi sistemul Smile)
OFFTOPIC : Astra asta l-am luat sh. e din 2010. Inainte am avut un megane 2008 diesel de 130 cp. Eram curios sa vad cum sta treaba cu nemtestile dar sincer sunt cam dezamagit. Modelul meu nou costa in jur de 167.000 euro dar lipsesc o gramada mare de optionale care le aveam la megane (2008 am dat 14.000 pe el). Si chiar si calitativ interiorul este dezamagitor
Dupa cum ziceam..offtopic, nu vreau sa supar pe nimeni!

Oricum merci frumos de aducere la cunostiinta!
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Modelul meu nou costa in jur de 167.000 euro Shocked


Chiar sunt nesimtiti astia de la Opel, la banii astia sa nu iti dea si Bluetooth.... Razz Razz
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
daca nu ai varianta COSMO ultra mega full o sa descoperi ca sunt multe lucruri care lipsesc desi iti apar ori pe volan (vezi BT si pilot automat) ori pe la consola (vezi flexride sau nu si alte butoane pe acolo).

Sunt acolo pt ca nu sta nimeni sa iti faca un volan sau un customizat exact pt variata ta de masina costa prea mult timp si bani si in felul ala modelul tau ar fi costat in jur de 20 mii nu 16 Smile

look at the bright side, poti sa iti pui tu un modul si posibil sa iesi chiar mai ieftin decat daca il comandai din fabrica Smile
  • prodesign87

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Da... ai si tu dreptate, se pot monta ulterior si poate mai ieftin. dar parca e prea de tot Smile nu stiu e putin aiuristic... sa ai butoane da fara functie.
Acum ca am rezolvat problema cu bluetooth-ul Smile am sa revin cu prima suparare.
Dupa cum ziceam am acel super computer de bord cu 3 functii Smile) (care ma face sa fiu putin invidios pe posesorii de Dacia Logan) si voriam sa stiu daca se poate si unde sa ai fac un upgrade.
Din cate am inteles de la cineva mai sus se poate face aici in Bucuresti la service Radacini Vitan. Nu sunt foarte familiarizat cu modelele germane si de aceea vroiam sa stiu daca este recomandat sa fac lucrul asta.
  • hannibal53

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2006 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Am si eu probleme cu BC de pe Meriva mea (din 2006). Este cel cu dispay mare dar care nu-mi afiseaza consumul instant. Dupa o tentativa de activare am ajuns sa-mi afiseze o viteza (medie orara) de 512 Km/h iar kilometrajul mergea tot din 3 in 3 Km, asa ca in cateva zile "am facut" vreo 60.000 Km, nostim, nu-i asa? Am fost la reprezentanta si au incercat sa faca tot felul de "acrobatii" ca sa activam BC-ul dar...pas! S-a schimbat si codul index cu toate optiunile posibile dar tot degeaba. La ora actuala merge doar kilometrii parcursi si viteza medie orara. M-ar fi interesat sa activez si consumul instant si Km cati se mai pot face cu ce e in rezervor. S-a mai lovit cineva de o astfel de situatie? Poate cineva sa ma ajute si pe mine cu vreun sfat (util)?
Multumiri anticipate!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR