Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Masina e o Astra caravan din 2000 si am CDR500 cu difuzoare in usile din fata si in cele din spate.
Acum cateva zile am observat ca nu mai functioneaza difuzoarele de pe partea dreapta(nici cele de jos, nici tweeterele) cele de pe stanga merg normal. Am citit eu una alta prin TIS si am vazut o schema cu ceva sigurante care cica ar fi de la difuzoare... Shocked partea stanga si partea dreapta Shocked
Vreau sa stiu daca exista sigurantele respective si unde se afla ca eu nu am dat inca de ele.

Multumesc anticipat Rolling Eyes
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Vezi intii balansul la CD. Very Happy
Personal nu cred ca exista sigurante pt difuzoare stinga si dreapta, dupa parerea mea pot fi doar cablurile din dreapta sau eventual mufa de iesire din CD, dar e doar o parere.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu am balans doar fader fata/spate... Rolling Eyes
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu se mai aude nici fata nici spatele?
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Se aude fata stanga si spate stanga. fader'u functioneaza, tone'u functioneaza dar in partea dreapta nimic! Parca nu ar avea difuzoare, desi le'am vazut Very Happy is acolo Very Happy dar nu vor nicicum sa sune nici cele din usa din fata nici cele din spate.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
intrebam pt ca eu patisem o chestie similara dar doar la cele de pe spate si era de la cablurile sectionate....
sigur trebuie sa ai balance.. trage un pic de cel de fader (in afara) si rasuceste-l (asa tras); parca asa era la car400-le meu....
  • Corsa_1.2

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Trage de volum putin si roteste de el, daca nu apasa pe butoanele alea mai mici si vezi daca poti roti de ele.
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
trebuie intradevar sa tragi de butonul de volum si apoi sa reglezi... bafta
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am fost aseara si am tras de butoanele alea mici si am descoperit si eu ca am reglaj de inalte nu numai de bass Very Happy Very Happy . Asta e ca si cu lumina din plafoniera... mi'au trebuit vreo 2 luni pana mi'am dat seama ca se poate aprinde si in mers fara sa deschid usa Laughing
De ala de volum nu m'am gandit sa trag... Ma duc imediat si trag si de ala sa vad ce se intampla Smile
Multumesc pentru raspunsuri.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Problem solved Very Happy Cineva s'a jucat cu nervii mei si mia mutat balansul pe partea stanga. Noroc cu voi... Am tras de butonul de volum si Shocked am si eu balans Shocked L'am pus pe mijloc si totul e ca inainte, ba chiar mai bine pentru ca acuma stiu sa reglez si inaltele nu doar bass'u Very Happy (cine s'a gandit sa traga de butoanele alea... de o luna ascult muzica la 2 difuzoare...)
Multumesc tuturor pentru sfaturi! Cel mai tare forum!

p.s. si cand ma gandesc ca maine vroiam sa ma apuc de demontat CD'player'ul si fetele de usi sa vad care e problema... Laughing Smile
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Bine ca ai rezolvat-o!
In legatura cu lumina din plafoniera, pot spune ca 2 luni nu e asa de mult, cunosc cazuri... Very Happy Very Happy
  • Corsa_1.2

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu in prima zi cand am luat masina din greseala am apasat pe ala de lumina, mi-au trebuit 20 de minute sa vad de unde se stinge Smile) nici cel de la care am luato nu stia cum. Tare faza am crezut ca s-a si stricat, oricum bine ca ai rezolvat problema cu balansul.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR