Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Citesc , citesc ....si ma gandesc cu jale ca la vara trebuie sa vin si eu cu masina in Romania.Locuiesc in Iasi....dar nici acolo nu excelam la capitolul civilizatie.....
Skip ads

  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
In Iasi, cumnatului meu, i-au pus Loganul pe spoiler (i-au furat jantele de pe fata) si inca la vreo 4 vecini de cartier (diverse marci) chiar toate 4 ...
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc de incurajare Smile ....deci nici noi nu suntem departe de restul tarii.....peste tot la fel....cum ti-e norocul...
  • hcampian

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
moshu1 a scris:In Iasi, cumnatului meu, i-au pus Loganul pe spoiler (i-au furat jantele de pe fata) si inca la vreo 4 vecini de cartier (diverse marci) chiar toate 4 ...


Nasol, pe vremuri macar aveau bun simt si ti-o lasau pe niste butuci.... Acum ceva luni am vazut pe 1 Mai un Clasa S nou nout lasat "pe burta" fara roti...

Cu furtul de combustibil, sunt finuti baietii cu taiatul furtunelor. De obicei se practica gaura cu ciocanul in rezervor, cu o paguba zic eu mult mai mare....
Skip ads

  • alichi_c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ampera 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
salut
eu am patit cu scris pe masina cu grafiti am o propunere pentru toti cei ce au patit ceva in parcarea din Romania Alarma cu senzor de perimetru
ca vin vremuri grele si o sa avem si mai mult de suferit
puneti-va urgent alarma si senzor este circa 800 lei si este ok
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
alichi_c a scris:salut
eu am patit cu scris pe masina cu grafiti am o propunere pentru toti cei ce au patit ceva in parcarea din Romania Alarma cu senzor de perimetru
ca vin vremuri grele si o sa avem si mai mult de suferit
puneti-va urgent alarma si senzor este circa 800 lei si este ok


Crezi ca ajuta cu ceva. Daca esti la bloc pana auzi alarma(sa nu fie de la alta masina) pana cobori din bloc. Eu am patit pana acuma cu oglinzile si stergatoarele(adica le-a imprumutat si a uitat sa le aduca. Sa nu injur Laughing ). Si da am alarma cu senzor de perimetru ,de soc dublu , si alte nebuni. Si de asemenea ma injura si cativa vecini de 2 ori pe saptamana cand se declanseaza de o mata sau de un betiv care-i in trecere. Singura solutie ii sa-o parchezi in garaj Very Happy sau pentru ce-i ce isi permit CASCO
  • alichi_c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ampera 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
salut
eu am reusit sa -i tin departe de masina la inceput o zi doua a mai urlat alarma apoi liniste dupa ce am pus senzorul bipaie de la distanta si nu mai am probleme . Stau si eu la bloc dupa ce mi s-a furat masina urmatoarea a avut si alarma si si senzor pentru ca daca iti strica ceva te costa mult mai mult este cel mai ieftin mod de a te proteja daca vrei am sa iti recomand sa te duci la cineva sa iti monteze alarma cu senzor
succes
  • cevacu2005

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
nu imi vine sa cred ochilor ce citesc.ma amuz dar si ii compatimesc pe pagubiti.mie mi-au furat masca de sub bara fata la o corsa c, antena radio si sa nu mai zic de capace ca nici nu mai obosesc sa le inlocuiesc, iar cumnatului meu iau furat, tineti-va bine....stopurile la un opel frontera Twisted Evil
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cevacu2005 a scris:nu imi vine sa cred ochilor ce citesc.ma amuz dar si ii compatimesc pe pagubiti.mie mi-au furat masca de sub bara fata la o corsa c, antena radio si sa nu mai zic de capace ca nici nu mai obosesc sa le inlocuiesc, iar cumnatului meu iau furat, tineti-va bine....stopurile la un opel frontera Twisted Evil

salut...am auzit si eu la un vecin(are un audi a6 break)si i-a furat si lui motorina.am inteles ca ridica masina pe cric,pun ceva ascutit sub masina,mai exact sub rezervor si lasa cricul in jos,perforand rezervorul.plus ca acest vecin a fost nevoit sa monteze si o poma de vacum sa poata sa scoata aerul din instalatie(audi nu are acea pompa).deci...daca am ajuns sa ne bucuram la cativa litri de motorina.asa ca aveti grija pe unde parcati masinile ca la noi este posibil orice.numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR