Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • maxalex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2004 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Detin un Opel Zafira 2004, motor 1,6 CNG ( gaz natural comprimat ) si as dori sa aflu in primul rand unde as putea sa alimentez cu gaz, sau posibilitatea de a pune un rezervor de benzina ( cel actual are 14l ) de dimensiuni normale, ce implica acest lucru ca si costuri, complexitate, etc...
Skip ads

  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu gasesti gaz in Romania.
ca sa schimbi rezervorul de benzina trebuie sa dai jos cele 4 butelii de gaz si sa inlocuiesti toba intermediara si finala.
  • has

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2012

  • Mesaj Privat
ma intereseaza dimensiunile buteliilor de cng (di ametru, lungime,presiune). adresez intrebarea pt. cei care au dat jos buteliile de pe masina(MARIUSNAPCORI) eventual pt a le cumpara. astept raspuns,
  • mysterynight

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
maxalex a scris:Detin un Opel Zafira 2004, motor 1,6 CNG ( gaz natural comprimat ) si as dori sa aflu in primul rand unde as putea sa alimentez cu gaz, sau posibilitatea de a pune un rezervor de benzina ( cel actual are 14l ) de dimensiuni normale, ce implica acest lucru ca si costuri, complexitate, etc...

Salut! Iti recomand sa inlocuiesti instalatia CNG cu una GPL asa cum am facut eu.nu poti alimenta cu metan deoarece nu se gaseste in Romania.Si nici vreo modificare nu poti face pt ca instalatia pe metan lucreaza la vreo 190 de atmosfere pe cand cea pe gpl la doar 17.
Skip ads

  • mysterynight

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
has a scris:ma intereseaza dimensiunile buteliilor de cng (di ametru, lungime,presiune). adresez intrebarea pt. cei care au dat jos buteliile de pe masina(MARIUSNAPCORI) eventual pt a le cumpara. astept raspuns,

Salut! mai poti face ceva cu ele?
  • mysterynight

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
maxalex a scris:Detin un Opel Zafira 2004, motor 1,6 CNG ( gaz natural comprimat ) si as dori sa aflu in primul rand unde as putea sa alimentez cu gaz, sau posibilitatea de a pune un rezervor de benzina ( cel actual are 14l ) de dimensiuni normale, ce implica acest lucru ca si costuri, complexitate, etc...

recomand schimbarea instalatiei.te ajunge in jur de 2600 lei totul.eu am facut asta in Iasi.am rulat deja 63 000 km in 2 ani si 5 luni fara probleme.tipul instalatiei GPL este secventiala STAG 200
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR