Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • CT16MYS

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut. fratilor vreau sa imi inscriu si eu masina in romania si credetima ca toti cu care am vb imi spun ca momentan nu se baga sa treaba scartzaie ca .......... nu mai inteleg nika.am un opel astra g din 1999 1,8l.tin neaparat sa o inscriu ca am pus pasiune si multa munca la masina asta( vedeti poze aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=86377) aici mai multe detalii ajutatima va rog toti cumoscatori lasati un coment sau un nr de tel.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Colega, nu incerci sa traduci in romaneste mesajul?
L-am parcurs de 3 ori, si nu am inteles o boaba din el....
  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cum adica "treaba scartie" ? ...la ce anume facea referea?

si de ce nu s-ar baga ? ...crede-ma pe cuvant ca sunt o gramada de masini care trec pe la R.A.R pt a fi inmatriculate
  • petre.ion

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Cred ca are nevoie de un "magician" care la RaR sa transforme EURO 2 in EURO 4 Smile . Eu zic ca la asta se referea.
Skip ads

  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ce scartzaie? si cine nu se baga?
Du-te direct la un avocat (care se ocupa de procese cu taxa auto)si dai statul in judecata ca nu platesti taxa (astepti pana se termina procesul care o sa-l castigi si o inmatriculezi cu taxa zero)sau o platesti si dupa aia dai statul in judecata ptr recuperarea taxei....tu alegi
Bafta!
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
CT16MYS a scris:
Live Speedy a scris:Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos pacat ca e taxa cat casa si nu e inmatriculatat in tara...

in legarura cu taxa nu e o problema este 2500 ron asta insemnand tot(acte asigurare ITP numere si ce mai trebuii)asta dupa ce dai statu asta al nostru destept in judecata (dureaza cam 6-7 luni) treaba e 100%


Pai in iunie ai zis ca nu e o problema taxa. Nu inteleg nimic Rolling Eyes
  • CT16MYS

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Slash a scris:
CT16MYS a scris:
Live Speedy a scris:Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos pacat ca e taxa cat casa si nu e inmatriculatat in tara...

in legarura cu taxa nu e o problema este 2500 ron asta insemnand tot(acte asigurare ITP numere si ce mai trebuii)asta dupa ce dai statu asta al nostru destept in judecata (dureaza cam 6-7 luni) treaba e 100%


Pai in iunie ai zis ca nu e o problema taxa. Nu inteleg nimic Rolling Eyes

a fost o mare prosteala tipu nu sa tinut de cuvant,nu are rost sa dau mai multe amanunte(umbla cu prosteli dinastea).Bine ca mi-am recupereat bani. moderator scuze acum am citit si eu ce am scris si ai dreptate nu se intelege nika. ma grabeam sa ajung la munca si sincer nu am fost chiar asa bun la romana in timpul scoli.in fine un nr de telefon a cuiva care se ocupa cu inmatriculari sau avocat care se ocupa cu asa ceva din CONSTANTA daca are cineva sa lase un coment.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR