Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • silviu97

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
salut.am schimbat kitul de ambreiaj la vectra c motor y20dth si dupa 2 zile sa inmuiat pedala de ambreiaj si nu mai intra in viteza decat daca fac 2-3 pedale .am aerisit ambreiaju iar dupa 40 km parcursi iar sa slabit ambreiaju .am fost si la servisul care mi a schimbat kitul si dau din umeri nu tiu ce sa i faca.as vrea un sfat
Skip ads

  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Verifica pompa de ambreaj care se afla sub pedala. Rulmentul de presiune l-ai schimbat?
  • silviu97

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am schimbat tot inclusiv volanta nu pierde gram de lichid .am aerisito de 4 ori in service si in 10 km sa muiat pedala .daca fac 2-3 pedale intra in viteza.pompa baga presiune
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu la o Vectra B numai ca era pe benzina dar principiul e acelasi. Toata lumea mi-a zis sa schimb pompa de ambreaj de sub pedala, am schimbat-o si era putin mai tare pedala in schimb se inmuia imediat, Am dus-o inapoi la magazin am zis ca e defecta, am luat alta pe alt producator si la fel am patit. Intre timp masina era pusa pe net la vanzare a venit un client si a luat-o . I-am explicat problema a schimbat rulmentul de presiune si merge brici si in ziua de azi. Eu nu umblasem la ambreaj nu schimbasem nimic.
Multa bafta !
Skip ads

  • alinel2009

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Silviu spunemi si mie cum ai rezolvat problema cu pedala ca eu am aceeasi problema.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca zici ca nu pierde lichid pe nicaieri atunci e posibil ca fie la pompa de ambreiaj sa fie probleme fie la rulment. Mergi inapoi la cei care ti-au montat ambriajul sa desfac totul iara si sa verifice ca este posibil sa nu iti fi schimbat rulmentul (daca nu ai fost de fata sa vezi ca l-au schimbat) si acum sa se scoata ca nu stiu ce are. vezi ca mai sunt cateodata probleme la cuplajul de pe cutie pe unde intra teava in cutie...
  • Luci Utu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Alinel 2009 cum ai rezolvat problema?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR