Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • kiss_me_cristiano

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
stiu ca o sa ma redirectionati sa dau o cautare amanuntita pe forum dar o sa incerc totusi sa va dau pe fata toate defectiunile pe care le-am intalnit la noua mea vectra cu motor x16xel ...
opel vectra b2 din 2000 motor x16xel berlina 190.000 km
1. Volanul se invarte greu (lichidul e la limita inferioara)
2. pedala de ambreiaj cam da socuri(cilindrul de presiune la acest motor e hidraulic sau nu ?)
3. chiulasa refacuta la service opel a 160.000 km dar motorul e plin de ulei
4. merita sa ii pun gpl?
6. din cand in cand se aprinde becul din bord abs
7. cam cat consuma estimativ
revin cu alte defectiuni
ps masina am luato gratis de la un italian ...
  • marius.cr7

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2011

  • Mesaj Privat
parerea mea ar fi ca atata timp cat respectivu ti-a dat masina gratis trebuie sa te astepti sa aibe ceva bubee,iar cel mai bn ar fi sa te duci sa faci o constatare la un service si ei o sa-ti spuna cam ce defecte are...
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Completeaza lichidul servo , ambreiajul este hidraulic si foloseste lichid de frana din vasul aflat deasupra pompei de frana , incearca sa aerisesti circuitul hidraulic de la rulmentul de presiune , urmareste traseul de la pompa de ambreiaj pana la cutie si o sa gasesti un aerisitor , martorul de la abs e posibil sa se aprinda din cauza unei mufe oxidate sau contact imperfect , desfa toate mufele , curata-le si da cu spray de contacte . Motorul asta e cunoscut ca papa ulei asa ca nu trebuie sa te impacientezi , doar in cazul in care consuma exagerat te poti gandi la o segmentare , pana una-alta semeringurile de la supapa sint mai ieftine asa ca merita sa incerci sa l-e schimbi . Spor la treaba ! Cu respect !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR