Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • jolyjoker

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 c18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mi am dus masina la unu sa mi puna un casetofon....si mi a adus o in seara asta si nu mai imi merge lumina la consola centrala...am scos casetofonul si am constatat 2 FIRE ROSII KRE SUNT SCOASE DEUNDVA...acele 2 fire vin d la ledul din stanga si nu sunt conectate la nimik alea...ma gandesc k ar tre sa fie conectate la o sursa d energie...stie cineva unde sunt pinii unde se conecteaza acele 2 fire(acele 2 fire sunt scurte...10cm max)


Ultima modificare facuta de jolyjoker la Mie 20 Sep, 2006 5:27 pm
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Firele astea de zici ca sunt conectate la led (care, eu, cred ca e un bec) au si ele o mufa in capatul liber Question
Daca da, te apuci si cauti mufa pereche care e libera.... trebuie sa fie pe acolo pe undeva nu foarte departe... cam cat e firul de lung.

Eu unu nu imi aduc aminte sa fi vazut asa ceva pe la mine prin bord... da stiu si eu ce sa zic.

Daca esti dispus sa iti bagi mainile in bord, am schema electrica de la Astra F. Pe schema se dau si culorile firelor, iti va folosi cu siguranta. Daca ai nevoie de ea, imi spui.

PS:
Banuiesc ca celui care ti-ai pus casul i-ai dat si bani, mai dai si doua suturi in spate... sa iti faca masina la loc Evil or Very Mad
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
... nu stiu de ce uit mereu...

exista sectiunea DOWNLOAD pe www.clubopel.ro (apare dupa ce iti faci cont si te autentifici Wink )
Aici gasesti manual de reparatii complet pt Astra F
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ceva este in neregula deoarece consola centrala la Astra F este iluminata de trei becuri din care unul lumineaza si scrumiera, toate cele trei becuri sunt conenctate in paralel cu fire rosii iar la capatul acestora este o mufa neagra(care face legatura cu inst el a masinii), partea proasta acum intervine daca mufa neagra este conectata, pe "papucii" neizolati de la becuri (conform descrierii tale) este posibil sa se fi predus un scurt-circuit si sa se fi ars o siguranta ceva ...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR