Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ionflorinnn

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2011

  • Mesaj Privat
salutare.am un opel astra g 1.6 16v benzina.de ceva vreme nu se tureaza motorul decat pana la 2000rpm daca insist sa accelerez mai mult masina se pune in nas si moare motorul chiar se opreste.Specific ca sta la relantiu perfect.Am curatat senzorul de la clapeta de acceleratie si egr-ul, chiar am si incercat un alt egr de pe o alta masina functionabila,senzorul de turatie de pe arbore este bun,sonda lambda este buna,in schimb am duso la service si cei de acolo mi-au spus ca egr nu primeste curent.Intrebarea mea este de ce egr-ul nu primeste curent si daca din cauza acestuia nu se accelereaza?Multumesc .
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu ai presiune de benzina in rampa injectoarelor.
  • ionflorinnn

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2011

  • Mesaj Privat
am schimbat pompa de benzina acm o luna cu una noua a mers perfect si cred ca e buna si acum
  • buza2001

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ionflorinnn a scris:salutare.am un opel astra g 1.6 16v benzina.de ceva vreme nu se tureaza motorul decat pana la 2000rpm daca insist sa accelerez mai mult masina se pune in nas si moare motorul chiar se opreste.Specific ca sta la relantiu perfect.Am curatat senzorul de la clapeta de acceleratie si egr-ul, chiar am si incercat un alt egr de pe o alta masina functionabila,senzorul de turatie de pe arbore este bun,sonda lambda este buna,in schimb am duso la service si cei de acolo mi-au spus ca egr nu primeste curent.Intrebarea mea este de ce egr-ul nu primeste curent si daca din cauza acestuia nu se acc
elereaza?Multumesc .

problema ta e de la filtrul de benzina
asa am patit si eu.Am dus-o pe la mai multe testere si nimic pana nu am luat-o la mana marunt
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR