Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • classalex

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Le-am schimbat,dar au trebuit niste adaptoare ptr ele,dar pica la fix acum.Eu nu am fost f multumit de fidelitatea boxelor masinii,cu toate ca arata bine,si nu sunt rele.Au trebuit scoase fetele de usi,si multa atentie.Mai vreau niste twetere separate,si cam atat.Am un woofer de 500 w jbl pe spate,si o statie mac.Masina este micutza,si destul de bine antifonata,si a iesit peste asteptarile mele.
Skip ads

  • marian76

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
salut! imi poate spune cineva daca si-a montat boxe ovale pe placa din spate? (ASTRA G). Pare destul de firava si ma gandesc ca va vibra si in timp se va curba...ce parere aveti?
  • DJIO
  • *
  • 39 mesaje
  • din 25 Apr 2008
  • Astra 2001 Z16SE
  • Caras-Severin
  • DJIO

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Sal la toate lumea! Sunt nou si eu pe aici si as vrea sa stiu si eu unele informatii despre "mini discoteca" pe care vrem sa o facem in masinile noastre.As dor si eu sa imi "tunez" masini cu o gramada de jucarii: boxe , subwoofer,etc. si as vrea sa aflu unele chestii. De ex vibratiile de la tub din portbagaj si nu numai....afecteaza cumva masina?tabla de pe ea !?!(riscul de a sari vopseaua), sa iti pice (sparga) geamul ?!
Stiti cumva care e limita max de a asculta muzica in masina pe drumurile publice?! Din cate am inteles poti sa ramai fara talonu de la masina Neutral
  • air_catalin

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
a inlocuit cineva boxele de pe fata la astra g ?
daca da sa mi zica si mie ce a folosit in locul suportilor originali
Skip ads

  • raku21

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ptr acele distantiere mai trebuie si niste adaptoare ca la mine nu prea vine ok .... ma refer la cele de pe spate de 13cm
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
air_catalin a scris:a inlocuit cineva boxele de pe fata la astra g ?
daca da sa mi zica si mie ce a folosit in locul suportilor originali

*
Da, eu, si am pus niste "inele" din plastic, cumparate cu circa 10E... Ar trebui sa se gaseasca in magazinele specializate... Si ti-ar mai trebui si niste "adaptatoare" pentru mufele de difuzoare, care costa si ele vreo 5E...
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Dimensiunile difuzoarelor din usi la H Caravan le stie cineva? Ca nu as vrea s-o desfac pana nu am difuzoarele de schimb...
  • adytzu_slk

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut la toti foumuristi, Am si eu de 2 luni un opel astra g luat de la di bas si as vrea sa ii schimb difuzoarele, am deja un sistem mb quart dsg 216 si niste coxiale hifonics.Stiti vreun service caraudio unde le pot monta? Si pentru cei care ati montat unde v-ati instalat filtrele la difuzoare? HU este pioneer p40 mp
Skip ads

  • opel_astrag

  • Mesaje scrise: 568
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
@ adytzu_slk cat ai dat pe mb quart dsg 16? au ma kitul dsg 213 pt spate 13 cm, plus inele adaptoare cumparate. pe fata azi cred k imi pun spl dynamics 80w rms.

de ce nu le instalezi tu? o sa pun un tutorial, nu stiu daca reusesc zilele astea (plec in weekend pt o saptamana), dar iti arat cum am montat filtrele in panourile de usi, cablarea, mufele, rezultat final etc.

succes
  • adytzu_slk

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pe difuzoare am dat 490 de ron anu trecut le-am avut montate pe vechea masina o dacie.Nu ma bag sa le instalez eu ca e masina noua si am inteles ca se dau cam greu fetele de usa jos ....Apropo de filtre am inteles ca nu e recomandat sa le pui in usi ca se face condens si le dauneaza.Astept sa vad cum ti-a iesit montaju la spl-uri poate pui si un filmulet cu ele, cum le pui amplificate, neamplificate usile le-ai insonorizat? ms mult si succes.
  • opel_astrag

  • Mesaje scrise: 568
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ceva similar si valoarea alor mele, eu am facut rost de ele, la schimb.
- condes - da jos fata de usa si ai sa vezi in partea de jos (in drept gaura difuzor) cateva fante mici - se duce condensul. nici la vechile panouri nici la cele pe care le am acum nu am vauzt urma de condens, mucegai sau altceva (ploi, diferente temp etc)
- instalat - e relativ usor, dupa ce ai mai vazut/desfacut odata. sper cat de curand sa realizez si tutorialul + inca vreo 2. mai exact tre sa iti placa sa iti bagi nasul si sa ai si un pic de simt practic
- am cumparat inele de montaj si am realizat din poliester de protectie echipamente electronice partea de amorsare intre usa metalica-inel-boxa. sa amortizeze vibratii, socuri, etc

p.s. le fac in dormitor singur. daca ai cabluri trase e mult mai usor
pe fata o sa am spl dynamics 80w rms + tweetere. sper sa fie bine fixate panourile. atazi iau masina cu boxele puse pe fata. diseara sper sa termin cu cele pe spate
  • adytzu_slk

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
La ce cabluri te referi sa am trase de la difuzoare?Pe masina am acum difuzoarele stock.Inelele adaptoare de unde le-ai cumparat? sunt din mdf sau plastic?Astept sa pui tutorialul sunt tare curios cum ti-au iesit.Succes si apropo foarte frumoase fetele de usi.
Skip ads

  • al3kcs

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou aici pe site...Am si eu un Opel Astra Clasic II 1.7 Motorina 4 usi si vreau sa imi cumpar boxe pe spate si nu stiu ce marime au...Dak stie cineva sa ma ajute si pe mine plz...Sau dak are cineva boxe Very Happy
  • cristianic

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2014

  • Mesaj Privat
si pe caravan au aceleas dimensiuni ca pe hatchback in 4 usi?
  • Chriss24

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
A mai avut cineva asa ceva pe masina ? http://www.be-loud.ro/produ.../Seria-SD/SD-6.1/
Vreau sa le pun pe un astra h sedan ..deoarece boxa de pe dreapta fata e pe duca gajaie ,iar tweeterul nu mai merge nici el. Am vazut ca au 80 w rms ..ar trebui neaparat amplificare ? vreau sa le pun pe hu original deoarece nu e masina mea e a lu tata si na stiti cum sunt oamenii mai in varsta cu ideile lor ..Smile)) multumesc astept raspuns
  • Chriss24

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez hu este cd30 mp3 cu 6 boxe .
  • Chriss24

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
cristianic a scris:si pe caravan au aceleas dimensiuni ca pe hatchback in 4 usi?

Da au acleasi dimensiuni ..adica 16,5 cm pe fata si 13 cm pe spate
  • angh3l_nr1

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Va salut baieti ! Am si eu o mare nelamurire in legatura cu difuzoarele astea la un astra g sedan ,difuzoarele de pe spate nu se aud deloc bine si m-am hotarat sa le schimb ce marca imi recomandati si am inteles ca mai trebuie ceva adaptari , modificari facute
  • ovicu06

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2001 z 16 se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
stie cineva ceva despre site-ul asta http://tor-online.ro/produs...5-16.5cm/pagina2/
daca e ok. ?
  • Anton Alexandru

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Am un astra g din 2001 berlina. Ma intetreseaza dimensiunea difuzoarelor. As vrea sa schimb si playerul si difurile...dar nu stiu dimensiunile.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR