Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • poenaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutam am nevoie de un sfat de la cei care au mai patit ce am eu .Comutatorul de la aerul rece sau cald cel cu 4 viteze nu mai functioneaza decat pe treapta cea mai mare adica 4 1,2 si 3 sunt decedate daca aveti bunavointa si timpul necesar sa ma descurcati va multumesc
Skip ads

  • stresu1984

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut in primul rand daca cautai pe acest site gaseai rezolvarea problemei tale dar iti pot explica eu in mare cam cum sta treaba.Comutatorul aerotermei nu are absolut nimic ,problema este din releul cel cu invelis verde care se afla la aeroterma mai mult ca sigur in zona stergatoarelor.Daca spui ca iti merge doar treapta 4 esti un om norocos pot spune pt ca e arsa o simpla rezistenta care nu te costa mai mult de 5 lei,tot releul te costa peste 150 de lei.Si sa iti explic de ce e aproape sigur arsa acea siguranta termica pt ca daca era ars tot releul nu iti mai mergea deloc iar in cazul asta acea siguranta e pusa pe cele 3 trepte 4 fiind pe direct cum s ar spune si de aceea iti si finctioneaza.Daca nu e arsa aceea siguranta ai nevoie de tot releul .
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
se mai poate face o punte de lgatura separat . in loc de siguranta , dar sa nu depaseasca ohmi sigurantei , daca te pricepi poti sa o faci fara costuri
  • poenaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Va multumesc foarte mult si o ultima intrebare care o pun cu mare teama ,o sa fie nevoie sa dau bordul jos sau pot lucra si pe sus la stergatoare sau pot lucra prin torpedou va multumesc
Skip ads

  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu nu trebuie sa dai bordul jos . daca deschizi capote . sus langa stergatoare mai precis cam sub ele ar trebui sa vezi aeroterma se poate da jos , cred ca are 2 sau 3 suruburi cei drept e cam putin spatiu dar reusesti daca insisti
  • poenaru

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Va foarte multumesc sanatate maxima si tot respectul
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR