Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • florin2007

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
Sunt nou venit in club si am si eu o problema cu Opel-ul meu astra f motor C16NZ
am un consum foarte mare 16-18% in oras, am schimbat acum un an fisele , bujiile, sonda landa, iar de 3 saptamani ma tot chinui sa-irezolv problema cu consumul. adica, am schimbat carburatorul am desfundat galeria de admisie( are un stut pe care intra un furtun de la capacul de la culbutori care era infundat, am reusit sa-l desfund),am schimbat capsula de vacum, sonda landa si acum dupa ce am schimbat toate astea cand apas ambreajul si frana se tureaza la 2000 de ture, uneori se tureaza si daca apas doar frana si masina este pe liber.
Daca ati avut probleme de genul asta va rog sa-mi comunicati si mie. Sper sa se rezolve si problema cu consumul. In Rm. Valcea nu am gasit niciun service care sa-mi testeze masina , toate astea le-am facut la sfatul mai multor cunoscuti. Va multumec anticipat
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
verifica supapa EGR... pistonasul negru sa nu fie intepenit... curat-o cu degripant... verific-o cu multimetru.. gasesti aici tutoriale
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR