Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • lifetrekker

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru decizie si asteptam sa vedem bijuteria cu sigla clubului Cool pe ea. sa ai parte de ea fara probleme de niciun fel.
Skip ads

  • Serban B

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si la ce pret a iesit configuratia asta?
  • opel4evar

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Foarte buna configuratia. Sa te bucuri de ea!
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru configuratie....si asteptam pareri....
Skip ads

  • utoiui

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Va multumesc tuturor pentru mesaje.
Pretul a iesit 28.183 EUR.
Si eu abia astept sa o conduc.Va mai fi insa ceva timp pana atunci.Cam 4 saptamani Smile
  • Serban B

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Pret super bun!
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Bravo, felicitari!
Eu doar asta vreau sa spun ca, Sistem electric auxiliar de incalzire QuickHeat – C32 – 129 Euro + TVA face toti banii, in 300 de metrii incepe sa bage caldura; iarna e foarte utila. Mie si acum imi pare rau ca nu am luat sistemul webasto de incalzire care costa in jur de 850 de euro, daca mai tin bine minte, dar e bun si asta.
  • utoiui

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Serban B a scris:Pret super bun!

merci
Skip ads

  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Bravo,utoiui !
  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
utoiui a scris:Va mai fi insa ceva timp pana atunci.Cam 4 saptamani Smile

Sau mai mult de 4 saptamani sa fie an fabricarie 2013 Exclamation Ar fi un avantaj.......
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Deja a comandat-o,din cate am dedus eu Smile
  • utoiui

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Masina este comandata deja Smile
Skip ads

  • utoiui

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Pentru cine este interesat de o insignia.
Masina se gaseste la showroom pe Calea Vitan.Motorizare 2000 cc,160cp,cutie automota,echipare cosmo plus alte optiuni.
Masina de test drive.Avea 10.000 km in 25 octombrie.Se vinde incepand de pe 30.11.2012 cu aprox 20600 EUR(pret total)
  • utoiui

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
La multi ani si un an nou mult mai bun pentru toata lumea!
Am intrat in posesia bijuteriei si pot s a spun ca sunt foarte multumit de masina.Am deja 1200 km si nu pot reprosa absolut nimic.Masina se comporta exemplar.Sistemul 4x4 isi face treaba din plin.Am condus cam 70 km numai pe zapada si serpentine.Pot sa spun ca masina parca e lipita de drum.Consumul mediu afisat pe CB este 8,1%.
Am si cateva fotografii dar din pacate nu stiu sa le atasez.Poate ma ajuta cineva.
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos.
Cum e zgomotul motorului in interiorul masinii ?
  • utoiui

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Sunt foarte multumit in legatura cu zgomotul.Este altfel decat la un motor pe benzina dar pot sa spun sigur ca nu este mai puternic.
Eu am avut o kia pe benzina si vreau sa spun ca la peste 100 km/h avea zgomotul mai puternic decat la insignia
  • Loghin Reny

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
dragos1326 a scris:Salutare tuturor.
Luna trecuta....am facut un drive test cu o Insignia 2.0 Bi turbo Kombi 4X4 cutie automata.

Parti bune:
- navigatia e cu SD card si arata un pic diferit grafica
- are senzor de coliziune......isi calculeaza distanta fata de masina din fata si daca te apropii prea mult....face DING DING (un fel de tempomat adaptiv - numai ca nu franeaza singura)
- grafica din bord este schimbata.Acum dam din comutator....si ne afiseaza pe display cate o pagina cu cate o informatie....la asta noua....displayul contine doar 2 pagini ....si informatiile sunt afisate cate 4 sau 5 pe pagina orizontal....cu linii intre ele.
- ....si cam atat am vazut plusuri

Parti rele:
- cutia de viteze automata : e de tot rasul ( cand schimbi treptele ..... zdrang R, zdrang N, zdrang D....).Trancane tare cand schimbi treptele.
- are lag-uri cand schimba vitezele ....foarte violente....iti balangaie capul la propriu....e cam aceeasi senzatie cand intri cu o manuala iarna intr-o frana de motor mai violenta.....si viceversa la kick.
- merge foarte turata (schimba sus tare - ce-i drept ,....e diesel.....da parca sa schimbe in 3700-4500 de ture ...e cam mult).Zgomotoasa tare.Se aude tare tare motorul in interior.
- De fugit....fuge....dar nu m-au dat pe spate 195 de cai in comparatie cu 160 ai mei.Eu unul nu am simtit diferenta.
- 4X4....va dati seama ca nu mi-am dat seama ce inseamna pe uscat....desi m-am plimbat singur cu masina vreo ora jumate.Asa mi-a zis dealerul....ca trebuie min o ora si ceva sa merg cu ea sa vad ce poate.

Concluzie:
Am o masina extraordinara .... si n-am s-o schimb niciodata pe masina descrisa mai sus. (parerea mea)

Toate bune.


Eu am cutie automata pe a mea si sincer in afara faptului ca miscarea levierului, la schimbarea treptelor, se face mai agresiv, asa cum ai mentionat si tu, dar nu foarte deranjant, in rest nu-ti impartasesc parerile.
Este drept ca ceea ce am nu este un combi 4x4 cum ai condus tu, dar nu prea as crede ca cutiile sunt chiar asa de diferite.
A mea schimba vitezele la 2000 de ture in modul normal si pe la 3000 +, in modul SPORT.
De aceea cred ca pe ceea ce ai condus tu era, fie setat optiunea SPORT din FLEXRIDE ori aveai obtiunile sport definite in meniul configuratiei. Dar chiar si asa nu vad cum o cutie automata ar schimba la o rulare normala treptele in 4500 de turatii dar cine stie .....
  • emiluu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2013 A20DTR(LBY)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2009

  • Mesaj Privat
dragos1326 a scris:Salutare tuturor.
Luna trecuta....am facut un drive test cu o Insignia 2.0 Bi turbo Kombi 4X4 cutie automata.

Parti bune:
- navigatia e cu SD card si arata un pic diferit grafica
- are senzor de coliziune......isi calculeaza distanta fata de masina din fata si daca te apropii prea mult....face DING DING (un fel de tempomat adaptiv - numai ca nu franeaza singura)
- grafica din bord este schimbata.Acum dam din comutator....si ne afiseaza pe display cate o pagina cu cate o informatie....la asta noua....displayul contine doar 2 pagini ....si informatiile sunt afisate cate 4 sau 5 pe pagina orizontal....cu linii intre ele.
- ....si cam atat am vazut plusuri

Parti rele:
- cutia de viteze automata : e de tot rasul ( cand schimbi treptele ..... zdrang R, zdrang N, zdrang D....).Trancane tare cand schimbi treptele.
- are lag-uri cand schimba vitezele ....foarte violente....iti balangaie capul la propriu....e cam aceeasi senzatie cand intri cu o manuala iarna intr-o frana de motor mai violenta.....si viceversa la kick.
- merge foarte turata (schimba sus tare - ce-i drept ,....e diesel.....da parca sa schimbe in 3700-4500 de ture ...e cam mult).Zgomotoasa tare.Se aude tare tare motorul in interior.
- De fugit....fuge....dar nu m-au dat pe spate 195 de cai in comparatie cu 160 ai mei.Eu unul nu am simtit diferenta.
- 4X4....va dati seama ca nu mi-am dat seama ce inseamna pe uscat....desi m-am plimbat singur cu masina vreo ora jumate.Asa mi-a zis dealerul....ca trebuie min o ora si ceva sa merg cu ea sa vad ce poate.

Concluzie:
Am o masina extraordinara .... si n-am s-o schimb niciodata pe masina descrisa mai sus. (parerea mea)

Toate bune.




cred ca visezi la un biturbo
  • nosphy

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2016

  • Mesaj Privat
cornelpopa a scris:Interesant de citit parerea celor de la ProMotor care au avut si un testdrive:
http://www.promotor.ro/test...a-biturbo-9351818
la concluzii spun cei de la promotor ca opel a facut cel mai puternic motor de 2000 cmc diesel biturbo.......seria 5 are un asemenea motor 2000 biturbo diesel de 215 cai dar l-au trecut oficial 525d...
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Bmw are si un 2.0d twin power turbo de 240 cp.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR