Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema cu farul dreapta de la vectra c a mea.De ceva timp a inceput sa-mi transpire pe dinautru si astazi l-am schimbat cu unul nou si am observat ca si acesta abureste putin.De la ce ?Singura modificare pe care le-am facut-o ambelor a fost sa dau o gaura in cauciucul de protectie din spate(capacul)pentru a putea baga un manson prin care sa intre firele de la xenoane si tot atunci mi-a scos si acea bucata de racord care vine de la grila din fata si intra in filtru de aer(prin care trage aer motorul) .Poate fi acel racord montat incorect si sa-mi sufle pe langa el aer spre far sau care ar fi cauza?
  • laur69

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dany_ionutz


Se umezeste sigur de la gaura data de tine pentru ca nu e etansa si afara e umezeala . Daca farul e nou nu are de ce sa faca condens. Incearca sa etansezi mai bine la gaura unde intra firele de la xenon , normal ele au o garnitura de cauciuc . Daca ai taiat o bucata mai mare decat trebuia ,sa bagi niste silicon.Acele capace de plastic de pe far trebuie sa fie etanse ca sa nu-ti intre umezeala . Acum trebuie sa dai cu niste aer cald sa usuci condensul din far pe urma pui silicon.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR